2013.02.18. 16:55

Kézilabda torna: a legjobb vasi csapat a negyedik helyen végző Celldömölk lett

Bük - Felemás eredményekkel zárták a 14. Bükfürdő Kupa felkészülési női kézilabdatornát a vasi csapatok.

A kilenc NB II-es női kézicsapat részvételével megtartott felkészülési tornának a városi sportcsarnok adott otthont. Az erőpróba pénteken kezdődött, vasárnap ért véget. A csapatok 2x25 perces meccseket játszottak, minden gárdára összesen négy mérkőzés jutott. A vasi színeket a házigazda Dr. Lupo Büki TK mellett a Sárvárfürdő Kinizsi, a Körmendi DMTE és a Celldömölki VSE-Vulkánfürdő képviselte. A szervezők három csoportba osztották a résztvevőket, a csoportmeccsekkel rajtolt a torna.

A Celldömölköt erősítő Szomorkovics Lilla hasznos játékkal rukkolt elő a büki felkészülési tornán (Fotó: Ohr Tibor)

A-csoport: Bük-Körmend 23-16, Körmend-Hévíz 18-27, Hévíz-Bük 19-17. Végeredmény: 1. Hévíz, 2. Bük, 3. Körmend.

B-csoport: Kinizsi-Sárvár 25-18, Mosonszolnok-Kinizsi 18-21, Sárvár-Mosonszolnok 23-22. Végeredmény: 1. Kinizsi, 2. Sárvár, 3. Mosonszolnok.

C-csoport: Kozármisleny-Szigetszentmiklós 32-13, Szigetszentmiklós-Celldömölk 16-27, Celldömölk-Kozármisleny 27-30. Végeredmény: 1. Kozármisleny, 2. Celldömölk, 3. Szigetszentmiklós.

A 79. helyért a csoportok 3. helyezettjei játszottak: Mosonszolnok-Körmend 17-14, Körmend-Szigetszentmiklós 14-23, Szigetszentmiklós- Mosonszolnok 9-30.

A 46. pozícióért a 2. helyezettek meccseltek: Celldömölk-Bük 24-15, Sárvár-Celldömölk 17-22, Bük-Sárvár 20-19.

A dobogós helyeken a csoportgyőztesek osztoztak: Hévíz-Kozármisleny 19-42, Kozármisleny-Kinizsi 32-22, Kinizsi-Hévíz 22-15.

Végeredmény: 1. Kozármisleny, 2. Kinizsi, 3. Hévíz, 4. Celldömölk, 5. Bük, 6. Sárvár, 7. Mosonszolnok, 8. Szigetszentmiklós, 9. Körmend.

A torna remek felkészülési lehetőség volt a csapatok számára - fogalmazott a házigazda nevében a büki lányok trénere, Mátés István. - Az NB II. délnyugati csoportját vezető Kozármisleny remek gárdával érkezett, és esélyeshez méltó játékkal diadalmaskodott. A vasi csapatok számára felemásra sikerült a torna. A 4. helyezett Celldömölk jól teljesített, csak a végső győztestől kapott ki. Mi csak az 5. helyen zártunk, igaz, sok szerepet kaptak a fiatal játékosaink. A Sárvár is tesztelgetett, de változó összeállításban is szerzett egy győzelmet. A  Körmendnek inkább  fellángolásai voltak. A visszajelzések alapján nyugodtan mondhatom, hogy Bük ismét remek házigazdának bizonyult, több csapat már most nevezett a jövő évi tornára. Ráadásul a  színvonalra sem lehetett panasz.