2013.02.27. 19:29

Papírforma volt - Könnyed Falco-siker a Debrecen ellen

Az NB I. A-csoportos kosárlabda-bajnokság 21. játéknapján, az alapszakasz utolsó előtti játéknapján a SZOVA-Trend Optika KC Szombathely simán verte a sereghajtó Debrecent.

Mérsékelt nézőszám fogadta a csapatokat, a hangulat sem vetette szét a csarnokot. Ami talán annak szólt, hogy a sereghajtó, mindössze egy légióst a keretében tudó, a közvélemény által biztos kiesőnek elkönyvel Debrecen érkezett Szombathelyre.

Ennek megfelelően rendkívül magabiztos játékkal nyitott a felsőházba, az első ötbe igyekvő Falco.

A sárga-feketék remekül védekeztek, szinte helyzetbe sem engedték kerülni ellenfelüket, ráadásul gyors, pontos támadásokat vezettek. A sok jó hazai teljesítmény közül is kiemelkedett Zagorac, aki nagyon élt a palánk alatt. A vendégek már két időkérést maguk mögött tudva először az 5. percben találtak gyűrűbe, büntetőből.

Zeljko Zagoracot (labdával) nem lehetett tartani, a Falco centere azt csinált a palánk alatt, amit akart

A hazaiak ekkor már 20 pontnál jártak. A folytatásban pedig állandósult 25-30 pont körüli hazai fór. A második negyedben Harazin ragadta magához a főszerepet, aki remekül szállt be a padról. De Stafford is csipkedte magát volt csapata ellen. A különbség pedig annak ellenére is egyre nőtt, hogy Bence Tamás sokat pihentette kulcsembereit, igyekezet mindenkinek elég lehetőséget adni.

Olykor még a közönség szórakoztatására is jutott erő.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a nagyszünetre már közel 50 pontos előnnyel vonulhatott a sárga-fekete alakulat (20. perc: 64-16). Fordulás után folytatódott az edzőmeccs, a Falco akkor talált gyűrűbe, amikor akart. A hazaiak pedig éltek a lehetőséggel, és gyakoroltak egyet. A Szombathely, ekkor már főleg a cseresor, nagy kedvvel játszott, a vendégek pedig szenvedtek, nagyon várták már a mérkőzés végét (30. perc: 97-35).

A századik pontot Ivosev szerezte (100-35), aki egy pillanatra sem lassított. A Debrecen teljesen összeroppant (37. perc: 118-38). A Falco kiszolgálta szurkolót, látványos játékkal, könnyed győzelemmel árvényesítette a papírformát. Igaz, a Debrecen túl nagy ellenállást nem tanúsított.

Bencze Tamás: Mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk: győztünk, sokkal győztünk, a kulcsjátékosok pedig tudtak pihenni. Az első lépést megtettük céljaink felé, jöhet az Albacomp. Az utolsó percig komolyan vettük a mérkőzést, minden játékosomat dicséret illet.

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely_Factum Sport Debrecen 130-42 (35-8, 29-8, 33-19, 33-7).

Szombathely, 1200 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Farkas, Söjtöry, Szalay. Szombathely: KÁLMÁN 106, STAFFORD 179, Simon L. 9, IVOSEV 20, ZAGORAC 24. Csere: HARAZIN 10, Will 106, Váradi B. 2, Szanati 2, Bognár 11, Jarosevits 4, PERL 11. Edző: Becze Tamás.

Debrecen: Helmeczi , Hajmásy , MEDVE 153, Izzo 12, Cseh 33. Csere: Vas 93, Benőcs 3, Nagy . Edző: Okrzesik Jason. A eredmény alakulása, 2. perc: 8-0. 5. perc: 20-1. 15. perc: 48-10. 20. perc: 64.16. 27. perc: 88-30. 30. perc: 97-35. 37. perc: 118-38. Kipontozódott: Benőcs a 35., Helmeczi a 36. percben.