2013.03.10. 17:11

Szegedi győzelemmel kezdett a Szombathely

Idegenbeli győzelemmel nyitotta az alsóházi középszakaszt a SZOVA-Trend Optika KC Szombathely NB I. A-csoportos kosárcsapata.

Naturtex-SZTE-Szedeák_SZOVA-Trend Optika KC Szombathely
93-97 (21-25, 24-28, 18-24, 30-20).

Szeged, 500 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, alsóházi középszakasz, vezette: Györffy, Jakab, Tőzsér. Szeged: Fekete 7, GURLEY 18/3, JONES 22/3, Tanács 11/3, Dukics 113. Csere: Kiss 9/9, Csorvási L. 10, Wirth 5/3, Jakab , Vida . Edző: Bonifert Domonkos. Szombathely: KÁLMÁN 16/6, Stafford 116, Will 7/3, IVOSEV 14/3, ZAGORAC 186. Csere: Simon 13, Váradi 12, Harazin 5, Szanati 1. Edző: Bencze Tamás.
Az eredmény alakulása. 8. perc: 8-18. 13. perc: 25-32. 17. perc: 34-44. 20. perc: 45-53. 23. perc: 50-60. 28. perc: 59-60. 30. perc: 63-77. 33. perc: 65-84. 37. perc: 81-86. 39. perc: 84-91.
Kipontozódott: Dukic, Kiss a 34., Tanács a 38., ill. Ivosev a 34. percben.

A motivált, precíz szombathelyi gárda kezdett jobban, főleg Zagorac volt nagyon elemében. Amikor a center a 12. pontját dobta, kialakult a tízpontos különbség (8. perc: 18-8). A Szedeák akart, küzdött keményen, de csak annyit ért el, hogy látótávolságon belül tartotta ellenfelét. A második negyedben sem változott a forgatókönyv. Amikor közelíteni kezdett a Szeged, mindig érkezett a válasz a túloldalról. Ivosev feljavult, Will és Váradi pedig remekül szállt be a padról (20. perc: 45-53).

A center Zeljko Zagorac egyeduralkodó volt a palánk alatt (Fotó: Szendi Péter)

A hazaiaktól betegség miatt hiányzott a palánk alatt bevethető Csorvási, így Zagorac azt csinált center poszton, amit akart ezt természetesen kihasználták a sárga-feketék. A fordulás után sem lehetett érezni az átütőerőt a hazaiakban. A Szombathely ugyanis szervezetten kosárlabdázott, több jó egyéni teljesítményt vonultatott fel, ráadásul remekül dobott távolról (30. perc: 63-77). A záró etap egy ideg semmi izgalmat nem tartogatott, a Szombathely könnyedén, biztosan őrizte előnyét, már 19 ponttal is vezetett (33. perc: 65-84). Aztán a minden mindegy alapon rohamozó Szedeák csinált egy remek sorozatot, ennek következtében belelkesedett (37. perc: 81-86). Váratlanul teljesen nyílt lett a hajrá. Még a legvégén is volt esélyük a hazaiaknak, hiszen 8 másodperccel a vége előtt Wirth triplája után 93-95 állt az eredményjelzőn. Ám a Falco végül nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

A mérkőzés nagy részében a szombathelyiek akarata érvényesült, megérdemelten nyertek. Bonifert Domonkos: Turistákkal nehéz mérkőzést nyerni, fiataljaink viszont bizonyítottak. Bencze Tamás: Nehéz mérkőzésre számítottam, ami be is következett. A nagy előnyünk birtokában sem lehettünk nyugodtak, hiszen mi hajlamosak vagyunk egy már megnyert meccset elveszíteni. A vége szoros lett, de a lényeg az, hogy nyertünk. Fontos győzelmet arattunk.

További eredmény: Nyíregyháza_Sopron 74-69. A Debrecen_Pécs találkozót március 25-én játsszák le, a ZTE szabadnapos volt.