2013.05.30. 18:28

Lánybirkózók a dobogón

Két vasi indulója volt a diák és serdülő női birkózó országos bajnokságnak. Mindkét büki versenyző dobogóra állhatott.

A két utánpótlás korcsoportban megrendezett országos bajnokságon  amelyet idősebb Növényi Norbert emlékének szenteltek  23 egyesület 115 versenyzője lépett szőnyegre. A Büki BC-t két birkózólány  képviselte, mindketten a diák (2000-2002-ben születettek) korosztályban indultak.

A büki érmesek.  Balról Ambrus Viktória és Csonka Klaudia (Fotó:   Büki Bikrózó Club)

A 34 kilós súlycsoportban Csonka Klaudia három magabiztos győzelemmel - ellenfelei egyetlen pontot sem tudtak szerezni ellene - első magyar bajnoki címét ünnepelhette. Az 56 kg-osok között Ambrus Viktória két tusgyőzelem után vereséget szenvedett, így ezüstérmet szerzett. A két lány edzője Szabó Gábor.