2013.07.16. 22:00

Barta Hanna öt egyéni érme

Szombathely - Nagyon jól szervezett, színvonalas versenyt hozott a delfin korosztályú (9- 10 éves) úszók szombathelyi rendezésű országos bajnoksága. A házigazda Vízmű SC a 60 résztvevő egyesület között negyedik lett az éremtáblázaton.

Több mint 400 indulója volt a hétvégi második alkalommal megrendezett delfin országos úszóbajnokságnak. Nemcsak a fedett uszodát, de az előterét és a Termálfürdő egy részét is a 9- 10 éves úszópalánták és kísérőik töltötték meg. Hét egyéni és két váltószámban versengtek a lányok és fiúk is hatalmas mezőnyökben. 100 m gyorson például 39 futamot rendeztek, a fiúknál 164-en léptek rajtkőre. A 12 úszót indító házigazda Szombathelyi Vízmű SC-ből ezúttal a lányok szerepeltek jobban. A legeredményesebb versenyzőjük Barta Hanna lett, aki 100 m gyorson országos bajnoki címet szerzett, 200 gyorson, 400 gyorson és 100 m háton ezüst-, 200 m vegyesen bronzérmet szerzett. A 200 m gyorson elért időeredménye a lányok között a harmadik legértékesebb volt (424 pont), ezért különdíjat is kapott. A vízműs lányok 4x50 méteres gyorsváltója értékes bronzérmet szerzett, Barta Hanna mellett Nagy Róza, Gyűrűs Hanna és Szabó Noémi alkotta a kvartettet. Utóbbi két úszólány 2004-es születésűként a jövő évi, szintén Szombathelyen rendezendő delfin ob-n is ott lehet majd. Hatvan egyesület képviseltette magát a bajnokságon; a Vízmű SC nagyon jól szerepelt, hiszen a az éremtáblázaton a negyedik, az 1 8. helyezéseket tekintve az ötödik helyet szerezte meg a pontversenyben ez Karvalics Péter ésSzummer Tamás munkáját dicséri. Az ob legtöbb pontot gyűjtő versenyzője Kardos Dániel (Kaposvár, 1872), illetve Nagy Réka (Zugló-BVSC, 2946) lett. Egy számban a legtöbb pontot Kós Hubert (Jövő SC, 400 m gyors, 344) és Nagy Réka (400 m gyors, 463) szerezték.

Óriási mezőnyök voltak a kétnapos ob-n; a fiú 400 m gyorsúszás egyik futamának rajtja. Fotó: Horváth István

A Vízmű SC bronzérmes 4x50 méteres lány gyorsváltója. Balról: Nagy Róza, Gyűrűs Hanna, Barta Hanna, a legeredményesebb vízműs versenyző és Szabó Noémi. Fotó: Vízmű SC

A rendezés színvonalát emelte az internetes online-közvetítés, de a legnagyobb attrakciót a négyszeres olimpiai bajnok Darnyi Tamás jelentette, aki mérhetetlen mennyiségű autogramot osztott ki a gyerekek és felnőttek között.

- Jól sikerült a verseny, a szakosztályvezetés, a szülők segítségének és a támogatásoknak köszönhetően magas színvonalon tudtuk megrendezni. Mindenki elégedettségét fejezte ki. És elismerés a gyerekeknek is, akik a felkészülés során és a versenyen is odatették magukat - összegzett Karvalics Péter vezetőedző.

A Vízmű SC 1 8. helyezései. Lányok. 100 m gyors (148 induló): 1. Barta Hanna 1:08,05. 200 m gyors (99): 2. Barta Hanna 2:27,92. 400 m gyors (47): 2. Barta Hanna 5:16,22, 7. Gyűrűs Hanna 5:36,06. 100 m hát (128): 2. Barta Hanna 1:18,30. 200 m vegyes (110): 3. Barta Hanna 2:46,16. 4x50 m gyorsváltó: 3. Vízmű SC (Barta Hanna, Gyűrűs Hanna, Szabó Noémi, Nagy Réka). 4x50 m vegyesváltó: 4. Vízmű SC (Gyűrűs, Nagy, Barta, Szabó) 2:35,93.