2014.05.13. 18:03

Somogyi Gábor megvédte címét

Bad Blumau – A 14. alkalommal megrendezett ausztriai futófesztiválon – akárcsak tavaly – Somogyi Gábor nyerte a 21,1 km-es főfutam abszolút versenyét.

A Bad Blumau-i Futófesztiválon új részvételi csúcs született, hat országból több mint ezren indultak, ebből 40 volt a magyar. Kilenc Vas megyei versenyző dobogóra is állhatott, négyen a legmagasabb fokára. A 21,1 km-es főfutamban Somogyi Gábor (Synergy Fitness Szentgotthárd SE) címvédőként állt rajthoz, és a 175 fős mezőnyben magabiztos futással, 1:14:06 órás idővel ismét nyert. Az 51 éves futó tavalyi eredményén közel 40 másodpercet javított. Korosztályában (M50) csaknem 12 perccel bizonyult jobbnak a második helyezett osztrák versenyzőnél.

Kategóriájában aranyérmes lett félmaratonon Fábrics Gábor Zoltán (M20), az iskolások 1200 méteres versenyében Nagy Máté (U14) és Puskás Máté (U10) is.A vasi dobogósok. Félmaraton (21,1 km). Abszolút és M50: 1. Somogyi Gábor (Synergy Fitness Szentgotthárd). M20: 1. Fábrics Gábor Zoltán (Intersport Szomnbathely). 1/8-ad maraton (5250 m). M-U18: 2. ifj. Borbély Sándor (Vossen Szentgotthárd). Felnőtt női: 3. Woki Edina (Vossen) Iskolások. (1200 m). Abszolút és M-U14: 1. Nagy Máté (Bolyai-Vasi Talentum Szombathely). M-U12: 2. Komóczi Donát (Vossen). W-U12: 2. Kovács Anna (Perint Parti Waldorf-Szombathely). M-U10: 1. Puskás Máté (Vossen). W-U10: 2. Páli Borka (Vossen).