2015.05.28. 13:31

Érmek a váltó ob-ról - A junior fiúk bajnokok lettek 4x400-on

A váltófutó országos bajnokságon három dobogós helyezést szereztek a szombathelyi atléták.

Az öt korosztályban Székesfehérváron megrendezett váltó ob-n hat számban állt rajthoz szombathelyi váltók. Legjobban a Haladás VSE ifjúsági (U18) fiú kvartettje szerepelt. A Sárközi Dominik, Jagodics Dennis, Csizmazia Kornél, Boda Boldizsár összeállítású négyes 4x400 méteren 3:39,30 perces időeredménnyel bajnoki címet szerzett, 4x100-on pedig Csizmazia, Jagodics, Sárközi, Boda összetételben 44,45 másodperccel második helyen ért célba. A junioroknál (U20) a 4x100-as lányváltó – Bede Petra, Kiricsi Berill, Ekler Luca, Varga Nikolett – 51,13-dal hatodik helyevégzett. A felnőtt korosztályban a a HVSE 4x200-as férfiváltója állt rajthoz, de miután első emberük, Kása Tibor hajlítóizom-sérülést szenvedett, nem tudták befejezni a versenyt.

A két szombathelyi érmes váltó. Állnak (balról): Oroszy Rebeka, Boda Boldizsár, Jagodics Dennis, Csizmazia Kornél, Farkas Vanessza. Elöl: Szombath Klaudia, Sárközi Dominik, Varga Eszter (Fotó: Unger Tamás)

A serdülő lányoknál a Szombathelyi Sportiskola képviseletében 4x100-on bronzérmet szerzett a Farkas Vanessza, Varga Eszter, Oroszy Rebeka, Szombath Klaudia összeállítású kvartett 51,33 másodperccel. A 4x300 méteres számban pedig a Szombath, Varga E., Móricz Anna, Bognár Réka összetételű csapat hatodik lett 3:02,83-dal. Mindkét klub sprinterei Lengyák György és Kamarás Ákos versenyzői.