2015.12.16. 16:23

Pörögnek az U16-os alapszakaszmeccsek - Romániában a válogatott

Megyei körkép - A Szombathelyi Kosárlabda Akadémia hét győzelemmel és három vereséggel a harmadik, a Körmendi Törpördögök öt győzelemmel és négy vereséggel a negyedik helyen áll a kiemelt U16-os fiú kosárlabda-bajnokság nyugati csoportjában.

A körmendiek egy győzelmet és egy vereséget, a szombathelyiek egy győzelmet és két vereséget tettek hozzá eddigi mérlegükhöz.

Körmendi Törpördögök-Budapesti Honvéd 72-66 (19-21, 13-19, 23-9, 17-17). - Körmend, U16-os fiú kosárlabda-mérkőzés.

Körmend: Érsek 20/15, Szerencsi 6, Holdosi 14, Kiss B. 20, Tóth Z. 6. Csere: Sibinger, Kiss M. 2, Gosztom, Nagy V. 4, Monek, Huff. Edző: Szalai János.

Az első két negyedben sok ziccert kihagytak a hazaiak és ezt könyörtelenül kihasználta az ellenfél. A fejmosás után viszont feljavultak és bravúros győzelmet arattak.

Vasas Akadémia-Körmendi Törpördögök 86-35 (21-10, 27-9, 23-5, 15-11). - Budapest, U16-os mérkőzés.

Körmend: Érsek 5/3, Szerencsi 7, Holdosi 7, Kiss B. 9, Tóth Z. 7. Csere: Sibinger, Huff, Nagy V., Kiss M., Horváth K., Monek.

Hozzáállásbeli problémák és a végig dekoncentrált játék miatt elmaradt az erősebb játékosállományú csapat elleni tisztes helytállás

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia-Vasas Akadémia 51-86 (15-21, 16-22, 11-18, 9-25). - Szombathely, U16-os mérkőzés.

SZOKA: Dancsecs 5/3, Körmendi B. 3, Verasztó 10, Józsa 8, Körmendi M. 17. Csere: Dokmanovic 1, Oláh 5, Gyuk . 2, Gaál, Bakon, Szabó B., Horváth M. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor.

Az első félidőben jól tartották magukat a szombathelyiek, de a mérkőzést az erősebb kerettel rendelkező vendégek magabiztosan nyerték meg.

ZTE KK-Szombathelyi KA 51-86 (15-21, 16-22, 11-18, 9-25). -Zalaegerszeg, U16-os mérkőzés.

SZOKA: Dancsecs 25/15, Körmendi B. 15/3, Verasztó 17, Józsa 12, Körmendi M. 6. Csere: Dokmanovic, Bogár 2, Gyuk 2, Gaál 2, Bakon 3/3, Kenéz, Sövegjártó 3/3.

Végig koncentráltan, a Vasas ellen elkövetett hibákból tanulva játszottak a SZOKA-sok, és megérdemelten szereztek fontos idegenbeli győzelmet.

Szombathelyi KA-Budapesti Honvéd 74-75 (23-22, 21-14, 16-22, 14-17). - Szombathely, U16-os mérkőzés.

SZOKA: Dancsecs 22/12, Körmendi B. 24/6, Verasztó 6, Józsa 4, Körmendi M. 4. Csere: Dokmanovic 5/3, Oláh 6/6, Gyuk, Gaál 3/3, Bogár, Bakon, Horváth M.

A kiélezett mérkőzésen végig jól játszottak a szombathelyiek, de a finisben a szerencse a budapestiek mellé állt.