2016.03.21. 18:49

A Körmend nyert, a Falco a döntős

Körmend - Kikapott Körmenden az alapszakaszt már korábban megnyerő Falco U20-as kosárlabdacsapata.

Egis Körmend-Falco KC Szombathely 74-69 (27-17, 15-25, 15-16, 17-11).

- Körmend, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Rokob, Kovács.

Körmend: Murai 4, Laczó 2, Oroszi B. 7, Oroszi V. 6, Zsebe Á. 2. Csere: Németh L. -, Molnár 16/6, Doktor 10, Németh Á. 16/12, Bordács 11, Márton L. -, Zsebe M. -, Edző: Hencsey Tamás.

Falco: Kovács B. 10, Hódi 14/12, Gábor -, Durázi 15, Bagó 13. Csere: Kozma 9., Németh Balázs 4, Németh Bence 4, Körömi -, Horváth B. -, Szanati -, Rónai -. Edző: Váradi Attila.

Igazi felvezetése volt a megyei rangadónak az U20-as mérkőzés. A már biztos alapszakaszgyőztes Falco ellen lendületesen, pontosan játszó hazaiak az első negyedre tízpontos előnyre tettek szert. Ezt a vendégek a szünetig kiegyenlítették, így döntetlen állással mentek pihenőre a csapatok. A második félidőben tovább folytatódott a nagy küzdelem, végül minimális különbséggel az utolsó bajnokijukat játszó hazaiak nyertek. A szombathelyiek viszont még játszanak a nyolccsapatos országos döntőben, ahol az A csoport 1-4. és a B csoport nyugati és keleti 1-2. helyezettjei vehetnek részt.