2013.09.14. 18:55

A Körmend maradt veretlen az emléktornán

Egy hullámzó mérkőzésen végül magabiztosan győzte le a paksiakat a Körmend, és ezzel jó eséllyel pályázik végső sikerre a Mogyorósy Szilárd Emléktornán.

Németh Zsolt

BC Körmend – Atomerőmű SE 92-78 (16–18, 23–28, 33–15, 20–17)
Körmend, 600 néző V: Sabáli, Németh, Esztergályos
KÖRMEND: MOORE 24/12, Fears 12, FERENCZ 14/9, TÖRÖK 8, Grebenár Csere: FARKAS 13/6, Fodor 4, Kusnyer 8/6, Sonyák 5/3, Kutasi , SÖMENEK 4/3Vezetőedző: Hencsey Tamás
PAKS: KOVÁCS 16/9, Medve , Körtélyesi 11/3, SZABÓ 17/6, Tóth Csere: Jones 10, Kerpel-Fronius 7/3, Eilingsfeld 8, Wisseh 7, Baki G. 2, Baki S. , Vezetőedző: Dzunic Branislav

Az eredmény alakulása. 3. p.: 10-5. 9. p.: 14-16. 17. p.: 36-31. 18. p.: 36-41. 22. p.: 48-48. 29. p.: 66-59. 32. p.: 74-63. 35. p.: 83-63.

Egy center hátránnyal indult a találkozónak a Körmend, hiszen Zsarko Rakocsevics pénteken kórházba került belgyógyászati panaszokkal. A Mogyorósy Szilárd Emléktorna döntőjének ígérkező találkozó 8. percében aztán a másik center, Grebenár Péter is kivált a játékból, miután Kerpel-Fronius Balázzsal ütközött. Az arcát ért ütés nyomán szemmel láthatóan szédülten hagyta el a pályát, és már vissza sem állt. Talán nem ezért, de az ASE ezt követően vette át a vezetést, és a 2. negyed elején öt ponttal el is húzott.

Moore, Farkas, Ferencz és Török vezérletével zárkózott és fordított Hencsey Tamás csapata, de a félidő utolsó négy percét 15-3-ra nyerve ellépett a Paks. A vendégeknél pályára lépett egy délelőtt érkezett új mezőnyember, Jay Wisseh is, de ő sem tudott csodát tenni. A harmadik negyed elején „visszaadta” a 15-3-as rohanást a Körmend, az ASE öt percen át egy duplára volt képes. Húsz pontra nőtt a különbség és magabiztosan nyert a hazai csapat.

Mestermérleg:

Hencsey Tamás: –Ma már sokkal lendületesebben játszottunk, de ez még mindig csak a mérkőzés egyes szakaszaira igaz. Néha még lassúak vagyunk, a felállt védelem ellen nem annyira megy, éppen ezért is kérek minél több gyors támadást a csapattól. A lepattanó csatát elvesztettük, de ez annak is betudható volt, hogy Grebenár Péter is kidőlt a sorból. A többiek derekasan küzdöttek a palánk alatt.

Dzunic Branislav: – a 2. félidőben teljesen szétestünk védekezésben és támadásban is.  Hátul túl sok dobást engedtünk az ellenfelünknek, támadásban pedig sok rossz döntést hoztunk, mondhatnám, hogy erőlködtünk.