2013.04.10. 20:27

Becsülettel küzdött a körmendi csapat

Bár becsülettel küzdött, egy légióssal, Ferencz nélkül nem volt esélye a Kaposvári KK otthonában a Lami-Véd Körmend kosárlabdacsapatának a felsőházi középszakasz 7. fordulójában.

Kun Zoltán

Kaposvári KK-Lami-Véd Körmend 110-88 (36-22, 25-21, 22-27, 27-18)
Kaposvár, 600 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, középszakasz, felsőház, vezette: Kapitány G., Benczur T., Jakab L.
Kaposvár: DRAHOS 15, Kiss K. 3, SWANSTON 28/27, HENDLIEN 14, SPICA 15. Csere: Dunn 14/6, DÁVID 13, Fekete N. 5/3, Kovács S. -, Szőke 3/3, Bíró B. -, Fonai R.- . Edző: Fekete Ádám.
Körmend: RUJÁK 16/6, Fodor  6, AUSTIN 24, FARKAS 16/6, Grebenár 5. Csere: Kutasi 3, Kocsis 3/3, Sonyák 7/3, Sömenek 8/3, Golomán - . Edző: Hencsey Tamás.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-3. 7. perc: 21-12. 12. perc: 38-22. 18. perc: 55-38. 22. perc: 64-45. 27. perc: 76-61. 32. perc: 88-72. 37. perc: 103-85..

Míg a hazaiak a legjobb négy közé jutáshoz szükséges újabb győzelem reményében nagy elánnal készültek, a csak  egy légióssal, ráadásul a beteg Ferencz Csaba nélkül pályára lépő körmendiek inkább csak a tisztes helytállásban bízhattak. Harcosan kezdtek a vasiak, ám az első kosarat Hendlein szerezte, utána pedig Drahos talált be ziccer helyzetből. A vendégek részéről Farkas volt először eredményes, a körmendi center  hamar nyolc pontig jutott. A védekezésben azonban nem jeleskedtek társai, Swanston tripláival, valamint Spica pontjaival pedig már az első negyed végére jelentős előnyt harcolt ki a Kaposvár. Keményen védekeztek a hazaiak, a vendégek akciói rendre elakadtak, így nem tudtak faragni a különbségen a vasiak, főként hogy  Swantont nem tudták tartani. Csakhamar kialakult a 20 pontnyi különbség. Mindkét edző sokat cserélt,  ebben az időszakban Sömenek és Ruják révén némiképp faragott hátrányán a vendégalakulat (20. perc: 61-43).

A harmadik negyedben a hazaiak hibái és Austin  harcossága eredményezett újabb pontokat a vasiaknak, így látótávolságba kerültek a záró játékrész előtt (83-70). Az utolsó negyedben  egy sportszerűtlen hiba, valamint a reklamáló Hencsey edző ellen ítélt technikai után hét pontot szerzett zsinórban a hazai együttes, így visszaállt a korábbi különbség. A végjátékban már nem maradt sok kérdés.

Mindvégig becsülettel küzdött a Körmend, de a győzelemre nem volt esélye.

A 28 percet játszó Farkas Attila jól teljesített a centerposzton (Fotó: Szendi Péter)

Fekete Ádám: - A várakozásnak megfelelően alakult a mérkőzés. Örülök, hogy mindenki pályára léphetett. Kulcsembereinket pihentetni tudtuk, ami azért is lényeges volt, mert három nagyon kemény és fontos mérkőzés vár még ránk a középszakaszban.

Hencsey Tamás: - Gratulálok a Kaposvárnak,  azonban az eredménytől függetlenül meg kell dicsérni a csapatomat. Az első negyedben még nem, ám után már a megbeszéltek szerint megpróbáltunk agresszíven kosárlabdázni,  és ez sikerült is. Az elmúlt két meccshez képest előrelépés volt, hogy ebben a szerkezetben is így tudtunk játszani.