2011.02.22. 03:28

Csákányi tekések bravúrgyőzelme

Bravúros győzelmet aratott a Csákánydoroszló férfi együttese az NB I-es tekebajnokság 15. fordulójában.

Gergácz Zoltán

Csákánydoroszló: Németh 522, Márton 608, Horváth R. 555, Szomi 518, Marton 534, Meixner 559. Edző: Musits József.

Nagyberki: Németh T. 525, Nagy R. 529, Lelovics 507, Herr 571, Kisházy 548, Sághy 563. Játékos-edző: Herr Ferenc.

A 11 csapatos bajnokságban 10. helyen tanyázó vasi újonc csak titokban bízhatott a győzelemben, ugyanis a dobogóra esélyes Nagyberkit fogadta. Csákányi szempontból jól indult a találkozó. Az első párok ugyan 1-1-re végeztek, de Márton Szabolcs remek teljesítményének köszönhetően - ami egyben új pályacsúcs - 76 fás előnyre tettek szert a hazaiak. A folytatás kiegyenlített küzdelmet és ötfás vendégsikert hozott, így az utolsó körnek 2-2-vel vágtak neki a csapatok. Mindkét páros nagy csatát vívott, változó sikerrel. A hazaiak számára az égetően fontos két pont megszerzése Meixnernek köszönhető, aki ütött fában ugyan alulmaradt riválisával szemben, ám szettpontban 3-1-re nyert, s ez csákányi győzelmet eredményezett. - Ifi: 1:3 (955-991). Horváth F. 507, Kovács 448, ill. Gnand 465, Horváth G. 526.