2010.09.30. 20:08

Európa-liga: helytállt, de kikapott a Loki - Sampdoria-Debrecen 1:0

A Debrecen csütörtökön 1-0-ás vereséget szenvedett az olasz Sampdoria otthonában a labdarúgó Európa Liga csoportküzdelmeinek második fordulójában.

MTI

A magyar bajnok - amely az első körben hazai környezetben 5-0-ra kikapott az ukrán Metaliszt Harkivtól - szervezetten futballozott, a Koman Vladimirt a 80. percig soraiban tudó hazaiak csak Giampaolo Pazzini első félidőben értékesített büntetőjével nyertek.

A Debrecen legközelebb október 21-én lép pályára a sorozatban, akkor a Dzsudzsák Balázzsal felálló holland PSV Eindhovent fogadja a Puskás Ferenc Stadionban.

Európa Liga, I csoport, 2. forduló:

Sampdoria (olasz)-Debreceni VSC 1-0 (1-0)
Genova, Luigi Ferraris Stadion, 19 ezer néző, v.:
Libor Kovarík (cseh)
gólszerző: Pazzini (18., 11-esből)
sárga lap: Lucchini (57.), illetve Mijadinoski (18.), Kiss Z. (61.)

Sampdoria: Curci - Cacciatore (Zauri, 73.), Accardi, Volta, Lucchini - Dessena, Mannini (Guberti, 58.), Palombo, Koman (Marilungo, 80.) - Cassano, Pazzini

Debrecen: Malinauskas - Nagy Z., Simac, Mijadinoski, Laczkó - Kiss Z., Varga J. - Szakály P. (Kulcsár, a szünetben), Czvitkovics, Yannick (Bódi, 87.) - Coulibaly

18. perc: egy jobb oldali beadást követően Laczkó lerántotta Pazzinit, a büntetőt a sértett végezte el, és magabiztosan középre lőtt (1-0).

Az első félidőben szervezetten és bátran futballozott a Debrecen, ugyanakkor a hazaiak egy büntető révén korán megszerezték a vezetést, amelyet meg is tartottak a szünetig.

A folytatásban is jól működött a Herczeg András által "megálmodott" taktika, a genovai alakulatnak nem voltak helyzetei, jól lehet, a debreceniek sem veszélyeztették túl sokszor Curci kapuját. A hajrára kissé elfáradt a debreceni alakulat, ennek ellenére az eredmény már nem változott.

A magyar válogatott támadót a 75. percben lecserélték. A PSV a következő fordulóban a Debrecenhez látogat.

A Juhász Rolanddal felálló belga RSC Anderlecht egygólos vereséget szenvedett a Hajduk Split vendégeként, míg a Huszti Szabolcsot nélkülöző Zenit hazai pályán 4-2-re legyőzte az AEK Athént.

A Hajnal Tamást a mérkőzésre nem nevező Borussia Dortmund saját közönsége előtt kapott ki 1-0-ra a Sevillától.

F csoport:
CSZKA Moszkva (orosz)-Sparta Praha (cseh) 3-0 (0-0)
gól: Doumbia (72., 86.), Gonzalez (84., 11-esből)

G csoport:
Hajduk Split (horvát)-Anderlecht (belga) 1-0 (0-0)
g: Vukusic (90.)

Zenit (orosz)-AEK Athén (görög) 4-2 (3-1)
g: Hubocan (2.), Alves (13.), Lazovic (43., 58., előbbit 11-esből), illetve Liberopulosz (37.), Kafesz (83., 11-esből)
piros lap: Nasuti (41., AEK Athén)
Az állás: 1. Zenit 6 pont, 2. AEK Athén 3 (5-5), 3. Hajduk Split 3 (2-3), 4. RSC Anderlecht 0

H csoport:
Odense (dán)-VfB Stuttgart (német) 1-2 (0-0)
g: Johansson (78.), illetve Kuzmanovic (72.), Harnik (86.)

Young Boys (svájci)-Getafe (spanyol) 2-0 (1-0)
g: Degen (10., 64.)
Az állás: 1. VfB Stuttgart 6 pont, 2. Young Boys és Getafe 3 (2-3), 4. Odense 0

I csoport:
Metaliszt Harkiv (ukrán)-PSV Eindhoven (holland) 0-2 (0-2)
g: Dzsudzsák (27., 11-esből), Berg (30.)
piros lap: Villagra (26., Metaliszt Harkiv)

J csoport:
Paris Saint-Germain (francia) - Karpati Lviv (ukrán) 2-0 (2-0)
g: Jallet (4.), Nene (20.)

Borussia Dortmund (német)-Sevilla (spanyol) 0-1 (0-1)
g: Cigarini (45.)
piros lap: Schmelzer (49., Borussia Dortmund)
Az állás: 1. Paris Saint-Germain 6 pont, 2. Borussia Dortmund 3 (4-4), 3. Sevilla 3 (1-1),  4. Karpati Lviv 0

K csoport:
Steaua Bucuresti (román)-Napoli (olasz) 3-3 (3-1)
g: Cribari (3., öngól), Tanase (11.), Kapetanosz (16.), illetve Vitale (44.), Hamsik (73.), Cavani (90.)
piros lap: Kapetanosz (31., Steaua Bucuresti)

Utrecht (holland)-FC Liverpool (angol) 0-0
Az állás: 1. FC Liverpool 4 pont, 2. SSC Napoli 2 (3-3), 3. Utrecht 2 (0-0), 4. Steaua Bucuresti 1

L csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Besiktas (török) 1-2 (0-0)
g: Kavlak (51.), illetve Holosko (55.), Bobo (64.)

CSZKA Szófia (bolgár)-FC Porto (portugál) 0-1 (0-1)
g: Falcao (16.)
Az állás: 1. FC Porto 6 pont (4-0), 2. Besiktas 6 (3-1), 3. CSZKA Szófia 0 (0-2), 4. Rapid Wien 0 (1-5)