Kézilabda

2020.02.23. 19:24

Idegenben nyert az újonc SZKKA

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában drámai körülmények között, időn túli hétméteressel csikarta ki a győzelmet a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia az Alba Fehérvár vendégeként.

Liliia Horilska (labdával) sokat tett a diadalért

Alba Fehérvár KC–Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 33-34 (15-16). – Székesfehérvár, 600 néző, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bíró, Kiss O.

Alba: Mistina – Töpfner 1, Walfisch 6, Boldizsár 4, Mendy 10/3, Rózsás 4, Szarka A. 2. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics 3, Schuster, Utasi, Zazai 3, Pelczéder, Gerháth K. Edző: Deli Rita.

SZKKA: K. Tomasevics – Jovetic 4, Virág 2, Pődör R. 4, Horilska 8/2, Bandelier 7, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Szendrei 1, Horváth P. 3, Mayer Sz. 1, Pődör B. 1. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4-3. 12. p.: 7-8. 18. p.: 11-11. 24. p.: 12-15. 28. p.: 13-16. 34. p.: 19-20. 40. p.: 22-23. 46. p.: 25-27. 52. p.: 29-29. 58. p.: 30-33.

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

A két, bentmaradásért küzdő közvetlen rivális végig nagy csatát vívott. Sokáig váltott vezetést mutatott az eredményjelző. A második félidőben már inkább az SZKKA diktálta a tempót – sőt, a hajrában már győztesnek tűnt (38. perc: 30-33). Ám a Fehérvár ledolgozta hátrányát, négy másodperccel a vége előtt egyenlített. Hiába örültek azonban a hazai­ak, a játékvezető a legvégén időn túli hetest ítélt a vendégek javára, ezt pedig Horilska gólra váltotta, így 34-33-ra nyert az SZKKA, újabb lépést téve a bennmaradás felé.

Marosán György: – Könyvet írhatnánk a mérkőzésből, voltak hullámvölgyeink, és hitchcocki végjátékkal zárult a meccs. A kézilabda minden szépségét felvonultatta a csata, háromgólos előnyünket másfél perc alatt kiegyenlítette az ellenfél a végén. Büszke vagyok a csapatra, támadásban jól teljesítettünk, a védekezéssel voltam elégedetlen.