2009.04.07. 02:29

Kézilabda NB II: két győztes meccs

Körkép - Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság soros fordulójában nyert a Gotthárd és a SzoESE, a CVSE viszont kikapott.

Veszprémi Egyetemi SC- Celldömölki VSE-Mávépcell 27:26 (11:14). - Veszprém, 150 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Akácsos, Nagyvizeli.

CVSE: HARKÁLY - TÓTH 6, Rozmán 4, Koron-czai 4, Derzsényi 1, Ludvig, Berghoffer 3. Csere: KA- ZÁRI 6, Dénes, Bakonyi 2, Németh B., Süle, László. Edző: Fancsali Ferenc.

Remekül kezdtek a vasiak (8. perc: 0:6), szellemes támadójátékukkal nem tudtak mit kezdeni a hazaiak (15. perc: 3:11). Fordulás után is a CVSE uralta a mérkőzést (50. perc: 22:25), ám a veszprémiek egyre zárkóztak, a celliek pedig kezdtek fáradni. A hazaiak 30 másodperccel a vége előtt átvették a vezetést, s végül szerencsés győzelmet arattak. - Ifi: 34:24 (19:13). - Jók: László, Günther 6-6.

Szombathelyi Egyetemi SE-Georgikon DSE Keszthely 25:22 (10:10). - Szombathely, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth, Jancsó.

SZoESE: ORBÁN - BAKONYI 4, SZAKÁCS P. 10, SKODA 6, Benczik 1, Csipszer 2, Pekár. Csere: Bita (kapus), Lepsényi 2, Huszti, Kmety, Szakács T., Németh. Edző: Kósa Ottó.

Sok hibával, kevés góllal kezdődött a mérkőzés (15. perc: 6:4). A hazaiak rendre néhány gólos előnyben voltak, a vendégek futottak az eredmény után. A második félidőben is fölényben volt a magabiztosan, ekkor már ki-egyensúlyozottan is játszó SZoESE (49. perc: 23:17), és korán eldöntötte a találkozó sorsát. - Ifi: 23:32 (11:13). - Jók: Szakács T. 10, Kmety 9.

BorHotel Szentgotthárdi KK-Tapolca VSE 24:20 (13:10). - Szentgotthárd, 150 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Marczinka, Miksó.

Szentgotthárd: MONEK - TÓTH 4, Császár 1, KOZÁK 6, dr. WOTH 4, Ernst P., Kocsis Gy. 3. Csere: Jakab 1, VILICS L. 4, Kocsis A., Kocsis T. 1, Vilics Á., Poszavetz, Hegyi. Játékos- edző: Ernst Attila.

Gyorsan játékba lendültek a gotthárdiak, már az első fél-időben lépéselőnybe kerültek (15. perc: 9:4). A remek védekezésükkel nem tudott mit kezdeni a vendégcsapat (51. perc: 21:15). A végén még indított egy rohamot a Tapolca, de a hazai sikert egy pillanatig nem fenyegette veszély. - Ifi: 32:25 (16:15). - Jók: Szűcs 8, Vilics Á. 6.