Sportvilág

2010.07.28. 02:27

Nem jutottak a négybe a női junior kézisek Dél-Koreában

A dél-koreai világbajnokságon szereplő női junior kézilabda-válogatottnak - Róth Kálmán tanítványainak - a középdöntő tegnapi, utolsó fordulójában győznie kellett volna a négy közé jutáshoz.

Vastag Nándor

A Montenegró elleni csata első félideje szorosan alakult (8:9), ám a szünet után a rivális már pontosabban játszott és 20:16-ra győzött. A válogatott vasi tagja, a balszélsőt játszó körmendi Szalai Babett egy gólt lőtt. A magyarok a hat együttes alkotta középdöntős csoportban harmadikak lettek, így csütörtökön a másik ágon szintén harmadikként végző Hollandiával az 5-6. helyért játszhatnak a 24 válogatottat felvonultató vb-n.