Sportvilág

2017.08.27. 17:40

3 vereséget szenvedett a magyar férfi kosárlabda-válogatott

VARSÓ - Három vereséggel zárta a lengyelországi felkészülési tornát az Európa-bajnokságra tréningező magyar férfi kosárlabda-válogatott - igaz, Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány bőszen forgatta a keretet, mindenkinek adott elég lehetőséget.

A mieink csütörtökön este 82-64-re kikaptak Nagy-Britanniától. De a lényeg az volt, hogy a legmagasabban jegyzett honi kosaras, a Barcelona együttesébe szerződő Hanga Ádám végre csatlakozott a csapathoz.
Továbbá a Kecskemét centere, a szerb-magyar kettős állampolgár Kemal Karahodzic is bemutatkozott a szakmai stábnak, a társaknak.

Pénteken Izrael következett.

Izrael-Magyarország 85-70 (20-20, 27-18, 18-19, 20-13). - Varsó, 150 néző, felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Trawicki, Chrakowiecki, Sosin ( lengyelek).

Izrael, legjobb dobók: Kaszpi 17/3, Kadir 10.

Magyarország: Wittmann 5/3, Vojvoda 13/6, Hanga 17/6, Allen 14/3, Keller Á. 8. Csere: Karahodzic 2, Ferencz, Perl 2, Eilingsfeld 2, Kovács P. 7/3. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

A magyar válogatott végig jól harcolt, kiegyenlített csatát vívott komoly erőt képviselő ellenfelével, egészen a hajráig (35. perc: 70-64) meccsben volt, ám az utolsó percek nem sikerültek. Az izraeliek győzelme összességében megérdemelt, de a különbség túlzott.

Szombaton a házigazda lengyelekkel zártunk.

Lengyelország-Magyarország 74-64 (19-18, 14-15, 26-11, 15-20). - Varsó, 1500 néző, vezette: Trawicki, Chrakowiecki, Sosin (lengyelek).

Lengyelország, legjobb dobók: Karnowski 21, Waczynski 13/9, Cel 9/9, Kulig 9/3.

Magyarország: Wittmann 6/6, Perl 11/3, Ferencz 16/12, Tóth N. 2, Keller Á. 15/3. Csere: Karahodzic 3, Váradi B. 5/3, Eilingsfeld 4, Benke 2, Kovács P. -.

Hanga Ádám végre csatlakozhatott a csapathoz Fotó: Pókász Endre

Az ezúttal sok fiatalt foglalkoztató magyar csapat alaposan meglepte esélyesebb ellenfelét, tartotta a lépést (20. perc: 33-33). A lengyel együttes a harmadik negyedben lépett meg, és ekkor tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés.

A kosárlabda Európa-bajnokságot pénteken Kolozsváron kezdi a magyar válogatott, Horvátország ellen lép pályára. A napokban Ivkovics Sztojan szövetségi kapitánynak szűkítenie kell a keretét. A felkészülési időszakban több jó egyéni teljesítmény akadt, így nem lesz könnyű dolga. A vasiak közül Ferencz Csaba, Perl Zoltán, Tóth Norbert, Váradi Benedek, Golomán György várja az "ítélethirdetést".