kézilabda

2021.04.11. 20:41

Fordított az SZKKA U20

Az NBI/B-s női kézilabda-bajnokság 17. fordulójában a Sylver OPS Szombathely U20 a Dunaújváros vendégeként aratott győzelmet nagy csatában.

20210207 SZKKAu20- Mohácsi TE női kézi NB1/B, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe Horváth Anna

Fotó: Cseh Gábor

A sereghajtó fogadta a dobogós szombathelyi alakulatot – a vendégek léptek pályára esélyesként.

Dunaújvárosi Kohász ­Kézilabda ­Akadémia–Sylver OPS Szombathely U20 27-29 (15-10). – Dunaújváros, zárt kapuk mögött, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Szöllősi D., Szöllősi S.

Szombathely: Christe, Dobány, Farkas (kapusok), Kulcsár 3, Pődör B. 10/8, Lakatos 2, Horváth A. 4, Pődör R. 3, Szmolek, Vajer, Forgács 3, Győri 4, Török, Biró, Franka, Pham Lien. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 10. perc: 3-4. 19. perc: 9-7. 27. perc: 13-10. 37. perc: 17-15. 45. perc: 19-20. 52. perc: 22-26.

Hétméteresek: 4/2, ill. 8/8.

Kiállítások: 16, ill. 8 perc.

Végleg kiállítva: Matucza (DKKA, 55. perc).

A két fiatal csapat lendületes játékkal kezdett, egy ideig felváltva estek a gólok. A folytatásban azonban egyre több helyzetet puskázott el a vasi alakulat, kapkodott támadásban. Ezt kihasználva a szünetben már öt góllal vezetett a házigazda. Fordulás után nagyon bekezdett a szombathelyi gárda, erős tempót diktált, agresszívabban, pontosabban kézilabdázott. Folyamatosan faragta a hátrányát, majd fordított (45. perc: 19-20). A hazai időkérések sem tudták megtörni a szombathelyi együttes lendületét. És bár a DKKA ott loholt ellenfele nyomában, egyenlíteni, fordítani már nem tudott. A hajrát rutinos csapat módjára menedzselte le az SZKKA II. – és ha a vártnál talán nehezebben is, de érvényesítette a papírformát.

Kiemelt képünkön: Horváth Anna remek játékkal, négy góllal járult hozzá a győzelemhez