BC Körmend

2015.11.13. 19:41

Zalai triplazuhatagtól szenvedte el második vereségét a Körmend

Zalaegerszeg – A 17 hárompontost szerző ZTE-vel szemben a negyedik negyed derekán csúszott össze végleg az Egis Körmend, amely így az NB I. 8. fordulójának nagy iramú, színvonalas mérkőzésén elszenvedte második vereségét.

Zalakerámia-ZTE KK–Egis Körmend 88-75 (26-19, 23-28, 11-16, 28-12). – Zalaegerszeg, 2600 néző, NB I. A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy, Hegedüs T., Söjtöry.

ZTE: KINNEY 21/9, GOVENS 18/12, KERPEL-FRONIUS 20/6, MOHÁCSI 18/18, PANTELICS 4,  Csere: Velkey, 7/6, Gáspár –, Czinger –. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Körmend: Perry 10/3, CHANNELS 20/12, Ferencz 5/3, Dickerson 6/3, Duinkers 12. Csere: Katura 10/6, Tóth N. 8/3, Lakosa 4. Vezetőedző: Teo Csizmics.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 17-3. 6. perc: 17-12. 14. perc: 41-32. 18. perc: 45-45. 20. perc: 49-47. 24. perc: 55-58. 30. perc: 60-63. 33. perc: 70-65. 36. perc: 80-67.

Kipontozódott: Mohácsi a 37., illetve Ferencz a 39., Channels a 40. percben.

Telt ház előtt, nagy hangulatban kezdődött meg a szomszédvári rangadó. A hazaiak kapták el a ritmust, akik többet készülhettek – egyáltalán készülhettek – a nagy hagyománnyal bíró csatára (a körmendiek szerdán éjszaka értek haza Franciaországból). A ZTE beindította triplahengerét, Kerpel-Fronius, Mohácsi és Govens hárompontos – összességében a zalaiak 14-0-s – sorozata után az 5. percben már 17-3 állt az eredményjelzőn. Teo Csizmics időkérése után szűnni látszott a körmendiek zavarodottsága és pontra felzárkóztak (6. perc: 17-12). Aztán megint tízre tornázta előnyét a Zete, de a játékba jól beszálló Tóth Norbert – és a buta faultot vétő Govens – jóvoltából a kisszünetig ismét apadt a két csapat közötti különbség (26-19).

Wesley Channels (labdával) tudta leginkább tartani a tempót a zalaiakkal. Háttal Djordje Pantelics
Fotó: Pezzetta Umberto

A második negyedben már folyamatosan araszolt előre a Körmend, ám a hazaiak távoli dobásai ellen továbbra is tehetetlennek bizonyult. A 14. percben már a tizedik hárompontosa is megszületett a ZTE-nek, – Mohácsi és Govens is négynél-négynél járt. Ez volt az oka, hogy három pontnál (29-26) jó ideig nem tudott tovább közelíteni a Körmend, főként hogy a vasiak elképzelés és előkészítésnélkül tüzeltek. Pantelics harmadik, majd röviddel ezután negyedik hibája akasztotta meg az egerszegieket, Perry nagyon távolról beakadt triplájával egyenlítettek is a piros-feketék (45-45). Még azért Velkey is elsütött egy hárompontost – szűken, de a ZTE várhatta előnyből a második félidőt (49-47).

Úgy rákaptak a csapatok a távoli dobásokra, hogy a harmadik etapban sem tudtak – vagy akartak – váltani, az első négy percben öt triplán osztoztak, már összességében 21-nél jártak (13-8). Egymás után egyet-egyet Dickerson és Channels szerzett, a mérkőzésen először vezetett három ponttal a védekezésben is sokat javult Körmend (55-58). Még hatra is eltávolodott (55-61), de a palánk alatt továbbra is nagyon hasznos Pantelicset végig pályán tartó ZTE újra tapadt ellenfelére (30. perc: 60-63). Kinney egymás után hármast és kettest szerzett (70-65) – újabb időkérésre késztetve ezzel Teo Csizmicset. De ezúttal nem sikerült megfékezni a újra erőre kapó, eufórikus állapotban játszó hazaiakat, négy perccel a vége előtt már 13 ponttal jártak előrébb (80-67). És innen már nem tudtak újítani a mérkőzés előtt még éllovas körmendiek – nagy csatában fejet kellett hajtaniuk az ezen a napon sziporkázó egerszegiek előtt.

Bencze Tamás: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk a kiváló Körmenddel. Nagyon jól kezdtünk, nagyon jó formában dobtunk. Voltak nehéz periódusaink is, de a végén jó megoldásokat választottunk.

Teo Csizmics: – Gratulálok a ZTE-nek, a végén a hazaiak használták ki jobban a lehetőségeiket.