A Kecskemétet sem tudta otthon legyőzni a Körmend

Körmend - A vendégeknél több extra teljesítmény akadt, a piros-feketéknél csak Trummer triplái, és Banks ponterőssége érdemel említést.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Mindkét oldalon akad egy-egy hiányzó kulcsember, a vasiaknál a sérült Fodor Gergő, a vendégeknél a beteg Horváth Ákos nem tudta vállalni a játékot.

A kecskemétiek indítottak koncentráltabban, a piros-feketék 15-nél érték utol ellenfelüket, addig az Univer vezetett. Banks eredményességét Danielson kompenzálta a túloldalon, ezzel együtt a Zsoldos-csapat mutatott valamivel összeszedettebb játékot az első félidőben (20. perc: 46:47). A nagyszünetet követően Trummer percei következtek, az exkapitány tripláival meglógni látszott a Körmend, de a Kecskemét nem hagyta annyiban, újra nyílttá tette a találkozót. Sőt, a végjátékban Michael Dale rázta meg magát, 80:79-es hazai előnyről közreműködésével egy 8:0-át repesztett csapata, ami megpecsételte a Körmend sorsát.

Pénteken a bíróságon, szombaton a pályán veszítettek. Fodor Márton igyekezete hiábavaló

Fotók: Szendi Péter

Polaroid-Lami-Véd Körmend-Univer Kecskemét 88:95 (26:24, 20:23, 24:23, 13:25). - Körmend, 2000 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Hartyáni, Török, Frányó.

Körmend: Fodor M. 9/3, Rodgers 16, Mulligan 12, Tóth G. 3/3, BANKS. Csere: TRUMMER 15/15, Ferencz 2. Edző: Peter Stahl.

Kecskemét: DANIELSON 24/9, DALE 25/15, Molnár A. 2, HAYNES 14/9, Knight 13. Csere: Szabó Zs. 7/3,TÓTH P. 10. Edző: Zsoldos András.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 5:9, 9. perc: 19:19, 16. perc: 35:35, 26. perc: 58:58, 29. perc: 71:65, 37. perc: 80:86.

Kipontozódott: Fodor M. a 40. percben.

Peter Stahl: – Jó meccs volt, és bár az ellenfél is jól játszott, harminc percig mi irányítottuk a játékot. Azonban sok volt az egyéni hibánk, emiatt vesztettünk.

Zsoldos András: – Büszke vagyok a fiúkra, hogy csapatkapitányunk betegsége és Knight sérülése ellenére volt szívük, és összefogva megnyerték a meccset.

További eredmények: Albacomp-Sopron 100:88, Dombóvár-Paks 80:78, Pécs-Falco 95:66, Szolnok-Nyíregyháza 85:70.

A lapban megjelent írásunk: Lemaradt a rájátszásról a Körmend