Otthon bukta el a rangadót a Körmend (képgalériával)

Három perccel a vége előtt tizenkét ponttal vezetett a ZTE Körmenden, s noha a hajrát megnyomták a hazaiak, fordítanuk így sem sikerült, a szomszédvári kosarasderbit 74:72-re a ZTE nyerte idegenben.

Vastag Nándor

MJUS-Fortress Körmend – Zalakerámia ZTE KK 72:74 (14:22, 24:16, 18:20, 16:16). – Körmend, 2200 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bodnár, Cziffra, Farkas.

Körmend:
THOMAS 19/6, Fodor G. 8, Trummer -, SCOTT 24/9, Diakite 11. Csere: Ferencz 8/3, Tóth G. 2, Kutasi -, Kocsis -, Hegedűs -. Edző: Sabáli Balázs.

ZTE: Hinnant 12/3, WATSON 19/3, KÁMÁN 17/9, TREPÁK 11/3, Wilson 2. Csere: Baki 7/3, Tóth Á. 6, Gáspár -. Edző: Völgyi Péter.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 0:7. 5. perc: 9:11. 7. perc: 14:13. 13. perc: 17:27. 16. perc: 26:31. 19. perc: 34:35. 22. perc: 46:41. 26. perc: 50:54. 28. perc: 52:56. 35. perc: 56:65. 37. perc: 58:70. 39. perc: 69:70.

Kipontozódott:
Wilson a 36. percben.

A remek hangulatban elkezdődött mérkőzésen a vendégek jó rajtot vettek (2: perc: 0:7), de aztán Diakite és Scott vezérletével megkezdődött a körmendi ponttermelés is (7. perc: 14:13). Az első negyed végén viszont támadásban és védekezésben elkövetett vasi hibákat kihasználva ellépett a ZTE (10. perc: 14:22). A második játékrész elhibázott dobásokkal indult, majd a zalaiak kapták el hamarabb a ritmust (13. perc: 17:27). Ezután a Rába-partiak nagy felzárkózásba kezdtek, melynek végén Ferencz büntetőivel és Scott hatalmas zsákolásával fordítottak (20. perc: 38:35). A kis fórt azonban nem sikerült megőrizni, mert közvetlenül a félidő előtt Watson kiegyenlített.

A piros-feketék a szünet után igyekeztek ellépni riválisuktól (22. perc: 46:41), de a zalaegerszegiek nem hagyták magukat, lendületes játékkal fordítottak – igaz Fodorék ekkor védekezésben elég sokat hibáztak (26. perc: 50:54). A folytatásban erősen visszaesett a pontgyártás, de közben a körmendiek egy kosárnyira zárkóztak fel (30. perc: 56:58). Az utolsó negyed ötperces hazai gólcsenddel kezdődött, miközben a ZTE hét pontot szerzett. Thomasék minden áron a palánk alól akartak kosarat szerezni, majd mikor váltottak, a tripla-kísérleteik sorra leperdültek a gyűrűről (35. perc: 56:65). Fodor Gergely büntetőkből törte meg a Rába-partiak rossz szériáját, ám ekkor már 12 ponttal vezettek a „kékek” (37. perc: 58:70). De a körmendiek nem adták fel, szívósan küzdve újra nyitottá tették a meccset. Hihetetlen izgalmak közepette kezdődött el a végjáték, amit fokozott, hogy Thomas triplájával minimálisra csökkent a hazai hátrány (39. perc: 69:70). Hinnant duplájára Thomas válaszolt, majd Kámán jól büntetőzött (40. perc: 71:74).

Másfél másodperccel a vége előtt Diakatitét faultolták, aki az első kísérletét értékesítette, míg a másodikat mellé kellett dobnia. A center így is cselekedett, de a labdát nem sikerült megszerezni, s ezzel eldőlt a rangadó.