A Körmend biztosan hozta a megyei rangadót (képgalériával)

A második negyedben húsz pontot vert a megyei riválisra a Fortress-Körmend a férfi kosárlabda NB I. A-csoportjának szombat esti rangadóján, s előnyét a végéig megőrizve biztosan nyert a Falco-Szova KC Szombathely ellen.

Fortress Körmend- Falco-SZOVA KC Szombathely 105-86 (20-23, 29-9, 31-30, 25-24). - Körmend, 2000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Benczur, Farkas.

Körmend: Németh 9, Fodor 5, POWELL 19/3, BELL 27/12, TOWNES 16/3. Csere:  Ferencz 7/3, Ruják -, MLADENOVIC 22/15 Cseh -, Dávid - . Edző: Sabáli Balázs.

Falco: Kálmán 11/6, Jancsikin 4, TIMBERLAKE  22, Szabó 4, PANTELICS 16/3. Csere: Will 10/6, Harazin 15, Simon L 4, Szanati -, Jarosevits -, Nárai -. Edző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 8-6. 8. perc: 13-14. 9. perc: 13-18. 12. perc: 29-23. 15. perc: 40-25. 17. perc: 45-25. 20. perc: 49-32. 25. perc: 63-45. 30. perc: 78-60. 35. perc: 92-74. 39. perc: 102-81.

Kipontozódott: Harazin a 38., Szabó a 39. percben.

A várakozásnak megfelelően telt ház és óriási hangulat fogadta a magyar kosárlabdázás
két vasi reprezentánsát.

Az idegesség számlájára írható, hogy olyan nehezen született meg az első kosár. Aztán szigorú védekezés mellett kis, közeli kosarakkal beindult  pontgyártás. Kálmán szerezte a mérkőzés első hárompontosát, és mivel ebben az időszakban távolról csak a Falcónak sikerült betalálnia, már ötpontos előnye is volt a vendégeknek (9. perc: 13-18).  Az első etap utolsó pillanataiban Bell bevágta az első körmendi távolit – megszüntetve ezzel egy nagy hiányérzetet.

Hazai szempontból álomszerűen alakult a második tíz perc eleje. A körmendiek  labdákat szereztek, Bell pedig sorozatban szerzett három triplájával demoralizálta a Falcót. Az időkérés sem tudta helyrebillenteni a falcósokat,  a Rába-partiak nagyon elkapták a fonalat. Hat perc alatt 23 pontot szereztek a sárga-feketék 2-je ellenében, hamarosan  20 pontra nyílt az olló  a két csapat között (17. perc: 45-25).  A hátralévő időben a szombathelyiek a letámadást is bevetve 15 pontra felzárkóztak (45-32), de ehhez még volt a körmendieknek is egy-két szava (20. perc: 49-32).

Szünet utánra sem tudta újra igazán összerendezni sorait a Falco, különösen a védekezésben nem. A légiósai által vezérelt körmendiek könnyedén visszatornázták 20 pontosra a különbséget, gyorsabban, pontosabban, motiváltabban játszottak. Bár a harmadik negyedben közel egyenlően alakult az állás, nem volt kérdéses a Körmend fölénye (30. perc: 78-60.) A negyedik etapra eldőltnek tűnt  a meccs, a piros-feketék szurkolói már  győztesként ünnepelték kedvenceiket. Az első percekben még próbálkoztak a szombathelyiek, 15 pontra faragták hátrányukat, de nem ment tovább, sőt. A  több kiemelkedő  teljesítményt is felvonultató körmendiek nagy fölénnyel nyerték a vasi rangadót.

Sabáli Balázs: - Rangadóhoz méltó mérkőzésen remek ellenfelet győztünk le. Az első félidőben Bell triplasorozatával sikerült megalapozni a jó folytatást.  Ilyen mezőny dobószázalékkal (66 %) illett nyerni.

Bencze Tamás: - A második negyed négyperces rövidzárlata nagyon sokba került. Az ott kapott hátrányt egész meccsen cipeltük. De dicséret a fiúknak, azon a négy percen kívül mindent megtettünk, ami ma bennünk volt.