Celldömölk: tréning kórházi dolgozóknak a stressz, a kiégés ellen

Több mint 33 millió forint pályázati támogatást nyert dolgozói képzésére a celldömölki Kemenesaljai Egyesített Kórház. Az orvosok, ápolók kommunikációs technikákat is elsajátíthatnak.

Nagy Ildikó

Ma már nem hangzik furcsán az a  kijelentés, hogy a kórházban nem "csak" gyógyítanak. A kórház ugyanis - bizonyos szempontból - szolgáltató intézményként is funkcionál. Ezért aztán az sem mindegy, hogy az orvosok és a  szakápolók miként bánnak, kommunikálnak a betegekkel és a hozzátartozóikkal. Hogyan közöljék a rossz hírt a családtagokkal? Miként szóljanak rá a betegre, hogy az tartsa be a házirendet? Ilyen és  ehhez hasonló, a hétköznapokban gyakran előforduló kérdésekre is praktikus, a gyakorlatban azonnal alkalmazható válaszokat kaphatnak a Kemenesaljai Egyesített Kórház azon dolgozói,  - összesen 126-an- akik részt vesznek az Agora Oktatási Intézet által szervezett tréningen.

A különleges képzésről hétfőn tartottak sajtótájékoztatót a Kemenesaljai Egyesített Kórházban. Pintér Tamás, az Agora Oktatási Intézet ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a nyolcnapos, négy modulból álló tréning a szolgáltatói attitűd fejlesztésére és megerősítésére, a kiégés megelőzésére, az újfajta kommunikációs technikák elsajátítására, konfliktuskezelési ismeretekre, valamint a stressz-kezelési és relaxációs technikák elsajátítatására fókuszál.

Dr. Farkas Péter, a Celldömölk és további 39 település egészségügyi ellátásáért felelős Kemenesaljai Egyesített Kórház igazgatója is hasznosnak tartja a tréninget, főleg, hogy a képzés az intézménynek egyetlen fillérjébe sem kerül. A kórház ugyanis 33 millió 823 ezer forintnyi vissza nem térítendő támogatást nyert az EU támogatásával, valamint az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával megvalósuló projekthez.

További örömteli hír volt számukra, hogy a képzésen eredményesen részt vevő dolgozóik egyúttal az előírt továbbképzési kötelezettségeiket is "letudhatják", hiszen a tréningért cserébe creditpontokat kapnak. A kórház 126 dolgozója vesz részt a  stresszkezelési és regenerációs tréningen, hárman pedig egészségügyi szakképesítést szerezhetnek a pályázati támogatásból.

Tarczi Lívia, a kórház ápolási igazgatója a sajtótájékoztatón a márciusban elkezdett tréningek tapasztalatairól  beszélt. Mint elmondta, a résztvevők mindegyike hasznosnak találta a képzést.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!