Három bajnoki vereség után nyert a Falco

Szombathely - Az első negyedben még a vendég Nyíregyháza vezetett, de később a Falco átvette a játék irányítását és Csirics nélkül is biztosan nyert a hazai csapat.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Falco-Szova KC Szombathely-Marso-Vagép Nyíregyháza KK 99:88 (22:28, 23:16, 29:25, 25:19). -Szombathely, 1800 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kiss, Márton, Szabó.

Falco
: KÁLMÁN 17/6, VIDA 9, Hudson 17, PERINCSICS 14/12, Horváth Z. 13. Csere: LAKATOS 10, VRSALJKO 13/3, Pankár 6/6, Csiszár -. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Nyíregyháza: SAVICS 16/3, Siska 6/6, VUJACSICS 27/15, HELBICH 22/3, Sitku 15/6. Csere: Nagy -, Lekli 2. Edző: Ferenczi István.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2:12. 14. perc: 32:34. 17. perc: 37:37. 20. perc: 45:44. 25. perc: 63:52. 30. perc: 74:69. 33. perc: 86:77. 37. perc: 91:82.

Kipontozódott: Lakatos a 35., illetve Helbich a 40. percben.

A bemelegítés után a Falcónál Csirics a padon maradt, Perincsics viszont a kezdőben kapott helyet.

Szrecsko Szekulovics: - Kicsit elaludtunk az elején, talán már mindenkinek a hétvégi kupadöntőn járt az esze. A második félidőben már nem volt gond. Igazi csapatmunka eredménye a mai siker, annak nagyon örülök, hogy a kispadunk is jól teljesített, Vida játékát pedig külön ki kell emelnem.

Ferenczi István: - A  harmadik negyed elején a Falco átvette az irányítást, ettől kezdve csak futottunk az eredmény után.

Fotók: Benkő Sándor