Foci

2011.11.23. 03:29

Admirál-diadal - először idegenből

Izgalmas meccsel, fontos idegenbeli sikerrel folytatta bajnoki szereplését az Admirál-Haladás VSE remek formában lévő NB I-s futsalcsapata.

Nagykáta: Hauer - Molnár, Visnyei, Főfai, NAGY A. Csere: Borsi, Tóth I., Decsi, Kovalcsik, Kaszács, Fülöp, VÖRÖS. Edző: Matyóka Zoltán.

HVSE: Németh K. - Czeglédi, Jáger, Horváth P., Halmos. Csere: NÉMETH P., Bagó, EGLE, KORONCZAI, KÁDAS, Kottán, Nagy G. Edző: Pálmay Tamás.

Gólszerzők: Főfai az 1., Molnár a 2., Visnyei a 4., Tóth I. a 29., Fülöp a 37., Vörös a 38., ill. Kottán a 15., Visnyei (öngól) a 18., Németh P. a 21., Horváth P. a 22., Egle a 25. és a 26., Halmos a 29., Czeglédi a 39. percben.

Az Admirál első idegenbeli győzelmére készült a sereghajtó Nagykáta vendégeként. Ám a vasiak álmosan kezdtek: már a 4. percben(!) 3-0-ra vezetett a házigazda. Viszont a HVSE nem roppant össze, rendezte sorait, feljebb tolta védekezését, gyorsított a játékon. A folytatásban már az történt a pályán, amit Pálmay Tamás csapata akart, érezhető volt, hogy még nem úszott el a meccs. Olyannyira nem, hogy a szünetig egygólosra olvadt a hazai előny (3-2). Fordulás után sem volt megállás a remek formába lendült szombathelyiek részéről: kilenc perc alatt berámoltak öt gólt ellenfelüknek (3-7). A hazaiak indítottak még egy kétségbeesett rohamot, aminek eredményeképpen szorossá tették a hajrát (38. perc: 6-7), de az Admirál már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Izgalmas, érdekes meccsen szerezte meg - megérdemelten - idei első idegenbeli győzelmét a remek formában lévő, az elmúlt négy meccsén 10 pontot begyűjtő Haladás.

Pálmay Tamás: - Rossz kezdés után jelesre vizsgáztunk küzdenitudásból. Igazi csapatként harcoltuk ki a rendkívül fontos három pontot - ráadásul a szezonban először idegenben.