Haladás

2016.04.06. 08:02

Hátrányból előny: 0-1-ről nyert a Haladás

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában a Haladás Németh Márió és Gaál Bálint góljával 2-1-re verte a Vasast.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - VASAS FC 2-1 (0-1)

Sopron,  játékvezető: Solymosi.

Haladás: Király - Angyal, S. Wils, Iszlai, Bosnjak - T. Wils, Kovács L., Németh M. - Gaál, Williams, Martínez

Vasas: Hermány - Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Hangya - Vida, Ristevski, Ádám, Müller - Berecz, Remili.

Mészöly Géza, a vasiak vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Medgyes helyett Williams került a kezdőbe. Ez azt is jelentette, hogy a bajnokságban először nem három, hanem négy légióssal kezd a zöld-fehér csapat.

Negyedóra van a kezdésig, a Haladás játékosai most mentek be a melegítésből, és a Vasas futballistái is követik őket.

A Hali tiszta fehérben, a Vasas piros felsőben, kék nadrágban és piros nadrágban szerepel majd. A mérkőzés előtt a Felcsúton 150. NB I-es mérkőzésén pályára lépő Iszlai Bencét köszöntötte Tóth Miklós és Vörös Csaba.

A mérkőzés Sárosi László emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött.

A szombathelyiek kezdték a játékot.

1. perc: Ezt majdnem benéztük. Berecz futott el a jobb oldalon teljesen üresen, betört a tizenhatoson belülre, középre adott labdája azonban hosszú lett a bal szélen érkező Remilinek

7. perc: Németh Márió iramodott meg középen, a bal oldalt felfutó Williamshez továbbított, aki felpörgette a labdát,  majd15 méteres lövését kiütötte Hermány

14. perc: Bosnjak bal oldali bedobását kifejelték a vendégvédők, Willams 19 méterről rázúdított a labdát, de éppen Vida hátát találta telibe

A Hali irányítja a játékot, de elképesztően sok a rossz passz

Jobbára a bal oldalon vezeti támadásait a Hali, Bosnjak nagyon él

24. perc: Hangya bal oldali beadását Ristevski a bal szélről visszafejelte, Berecz 18 méteres erőteljes lövését biztosan fogta Király

A szurkolók egy része a sok hátrapassz miatt zúgolódik, holott nem egyszerű feltörni a Vasas-védelmét

37. perc: Remili szerzett labdát, Müllerhez passzolt, aki 40 méterről kapura ívelt, a kint álló Király hiába sprintelt vissza, a labda a léc alá vágódott  (0-1).

44. perc: Bosnjak ment el a bal oldalon beadását Németh hat méterről - úgy tűnt - Szivacski kezére rúgta. Solymosi szerint nem volt kéz.

45. perc: Gaál került helyzetbe, de 13 méteres lövését biztosan fogta Hermány

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Kovácsot Jánvári váltotta

54. perc: Ádám 21 méteres lapos lövését hatástalanított Király

55. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Williams remek labdával ugratta ki Németh Máriót, aki teljesen tiszta helyzetből, 14 méterről a jobb sarokba helyezett (1-1).

60. perc: Williams jobbról visszagurított labdáját Németh remek helyzetben éppen Debreceni sarkába lőtte

62. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Iszlai ívelt a tizenhatoson belülre Gaálhoz, aki 13 méterről a kiinduló Hermány felett a kapu közepébe fejelt (2-1)

67. perc: Müller kapott sárgát, de meg is sérült

1117 a hivatalos nézőszám

69. perc: Csere a Vasasban, Müller helyett Pavlov

65. perc: Csere a Vasasban, Remili helyett Könyves és Ádám helyett Novák

73. perc: Martínez 24 méterről alig lőtt a felső léc fölé

75. perc: Berecz jobbról belőtt labdáját Pavlov egyből kapura tette, de Király elvetődve védett

78. perc: Csere a Haliban, Némethet Medgyes váltotta

A Vasas csak beadások után jelent némi veszélyt Király kapujára, uraljuk a meccset

81. perc: Williams balról beívelt szabadrúgásáról a berobbanó Gaál éppen csak lemaradt

85. perc: Csere a Haladásban, Martínez le, Gyürki be

Négy perc a ráadás

92. perc: Pavlov kaszálta el Thomas Wilst, kiállítás