Két ezüst, egy bronz

2019.02.26. 18:59

Fedettpályás atlétikai ob-n a juniorok és ifjúságiak

Budapest A junior (U20) és ifjúsági (U18) korú atléták fedettpályás országos bajnokságán három érmet szereztek a vasiak.

A Haladás két érmese edzőikkel. Balról: Lengyák György, Pethő Márton, Varga Eszter, Kamarás Ákos

Fotó: HVSE

Az elmúlt hétvégén két fronton harcolhattak a junior és ifjúsági korú atléták. Szombaton három dobószámban téli országos bajnokságot rendeztek számukra Szombathelyen, a fedettpályás ob-jük pedig kétnapos volt a fővárosi BOK Csarnokban. A Szombathelyi Dobó SE-ből többen mindkét versenyen elindultak, hiszen a súlylökést – fedett pályán – vasárnap rendezték. A 17. évében járó Méhes Krisztián a téli dobó ob-n bronzérmet szerzett kalapácsvetésben, másnap, súlylökésben – szintén egyéni csúccsal – ezüstérmes lett.

Fotó: HVSE

A Haladás VSE versenyzői futó- és ugrószámokban álltak rajthoz a fedett ob-n, ketten a dobogóra is felértek. Az U20-as férfiak távolugróversenyében a csupán másfél éve atlétizáló Pethő Márton első országos bajnoki érmét szerezte, harmadik lett. A tehetséges ugró korábban Ajkán futballozott, a kőszegi Jurisich-gimnáziumban azonban az atlétikai csapat oszlopos tagja. A női 60 méteres gátfutásban Varga Eszter ugyan tavalyi címét nem tudta megvédeni, de egyéni csúccsal elért ezüstérme is nagyon értékes, főként, hogy lábközépcsont-fájdalmai miatt több hetet is kénytelen volt kihagyni, és csak az ob előtt másfél héttel tudott elkezdeni újra edzeni.

A vasi pontszerzők, junior, férfi, 200 m: 6. Ecker Tamás (Haladás VSE) 23,34. Távolugrás: 3. Pethő Márton (Haladás) 6,86. Súlylökés (6 kg): 5. Doma Benedek (Dobó SE) 14,42 egyéni csúcs. Női, 60 m gát: 2. Varga Eszter (Haladás) 9,08 e. cs. Súlylökés (4 kg): 4. Németh Zsanett (Dobó SE) 10,42 e. cs., 6. Rajczi Bianka (Dobó SE) 9,61 e. cs.

Ifjúsági, fiú. 200 m: 9. Ecker Dávid (Haladás) 23,41 e. cs. 800 m: 10. Németh Mihály Márk (Haladás) 2:05,50 e. cs. Súlylökés (5 kg): 2. Méhes Krisztián (Dobó SE) 15,78 e. cs., 7. Katavics Balázs (Dobó SE) 14,90 e. cs. 4x200 m: 6. Haladás VSE (Ecker Dávid, Piri Norbert, Németh Bence, Mohácsi Hunor) 1:38,74. Lány, 800 m: 8. Kovács Anna (Haladás) 2:21,99 e. cs. Súlylökés (3 kg): 10. Giczi Eszter (Dobó SE) 11,50. HE