Gyász

2020.11.13. 18:19

Elhunyt a Haladás VSE egykori vb-bronzérmes diszkoszvetője

Másfél évtizedes sportolói pályafutása alatt mindvégig a zöld-fehérek színeiben versenyzett.

VN

Horváth Attila fénykorában

Fotó: VN-archív/Benkő Sándor

Korábbi sporttársaitól kaptuk a szomorú hírt: pénteken, 53 esztendős korában a Markusovszky kórházban elhunyt Horváth Attila, a Haladás VSE egykori diszkoszvetője. A kétszeres olimpikon az 1992-es barcelonai játékokon ötödik lett, egy évvel korábban világbajnoki bronzot nyert – ő volt a magyar atlétika első vb-érmese.

Kilencszer szerzett magyar bajnoki címet. Az 1994-ben felállított 68,58 méteres országos rekordja nyolc évig élt – abban az esztendőben őt választották az év magyar atlétájának. Másfél évtizedes sportolói pályafutása alatt mindvégig a zöld-fehérek színeiben versenyzett.