2021.01.28. 20:06

Könnyed Falco-diadal – Nem tudott kifejteni különösebb ellenállást a Jászberény

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság első fordulójából elhalasztott mérkőzést pótolt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: a Jászberényt verte a papírformának megfelelően biztosan, 26 ponttal.

Falco Kc -JKSE 20210128, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

Az éllovas – kedden az Alba ellen rangadót nyerő – Falco fogadta a mind a 18 meccsét elbukó sereghajtó Jászberényt. Egyértelműen a hazaiak léptek pályára esélyesként. A szombathelyieknél ismét kimaradt a keretből a lábadozó Kyan Anderson, míg a vendégeknél Jarvis Garret szorult kényszerpihenőre sérülés miatt.

A találkozót Doktor triplája vezette fel, de a folytatásban váltott pontokat, váltott vezetést hozott a meccs. A Jászberény jól harcolt, tartotta a lépést – igaz, a Falco gyengén dobott, tiszta ziccereket is rontott. Az egyéni megoldásokra építő, remekül lepattanózó lelkes vendégek pedig minden hibát büntettek, jó százalékban használták ki a helyzeteiket (8. perc: 19-24). Valahogyan nem akart összeállni sem a védőmunka, sem a támadójáték a szombathelyieknél. Az első negyedet végül egy ponttal mégis megnyerte a Falco: Perl kígyózott át az utolsó pillanatban a berényi játékosok között és duplával zárta az egyéni akcióját. Érdekesség, hogy öt jászberényi tripla ért célba az első tíz percben. A kisszünet után már összeszedettebben játszott a Falco.

A vendégek szakmai stábja 6-2-es hazai roham után kért időt (12. perc: 36-31). De nem sikerült belassítani a Falcót. Sőt, mivel egyre jobban védekezett a házigazda, egyre nehezebben tartotta a lépést a JKSE. Tíz pont fölé növelte előnyét a Falco (15. perc: 44-33). És nem lassított, átrohant ellenfelén, szinte minden támadását ponttal zárta. Ismét időt kellett kérnie Patai mesternek (16. perc: 48-33) – ezúttal sem használtak a tanácsai.

Dancsecs három (!) triplával szállt be a padról, de többen is elkapták a fonalat – és jutott energia igazán látványos megoldásokra. Nagy kedvvel kosárlabdázott a Falco, a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt, a mérkőzés ezen szakaszában nagyon nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Egyre nyílt az olló, végül a nagyszünetben már 21 ponttal vezetett házigazda – úgy, hogy a második negyedben csak tíz pontot engedélyezett ellenfelének. Nagyon úgy tűnt, hogy korán eldőlt az összecsapás sorsa.

Fordulás után sem változott a játék képe, maradt az irányítás a Falcónál – és állandósult a húsz pont körüli előnye (24. perc: 66-46). Ráadásul bokasérülés miatt Kinney személyében kidőlt a berényiek egyik kulcsembere. Kicsit visszavett a tempóból a házigazda, de így is magabiztosan kosarazott, a biztos vezetését szemernyi veszély sem fenyegette (27. perc: 76-54). Hazai oldalon közben mindenki szépen megszórta magát, megosztoztak a terheken a játékosok. A negyedik negyednek sok jelentősége már nem volt, bár benézett húsz pont alá a vendég (30. perc: 82-64). A záró játékrészben néhány érdekes bírói fújás okozott már csak izgalmat. A 100. hazai pontot Kovács Benedek szerezte. Simán nyert a Falco – és igazából meg sem erőltette magát.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Jászberényi KSE 114-88 (30-29, 31-10, 21-25, 32-24)

Szombathely, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Farkas G., Kovács N.

Falco: Váradi 18/12, Doktor 5/3, Benke 13/6, Bruinsma 16/3, Keller 7. Csere: Perl 11, Lake 13, Barac 11, Dancsecs 13/9, Kovács B. 7/3. Edző: Gasper Okorn.

Jászberény: Kinney 14/12, Füzi 3/3, Coleman 30/12, Williams 7/3, Primorac 16/3. Csere: Brbaklic 6, Katona –, Ruják 3/3, Filipovic 7, Czirbus –. Edző: Patai Benjamin.

Az eredmény alakulása. 3. p.: 9-9. 8. p.: 19-24. 12. p.: 36-31. 16. p.: 48-33. 20. p.: 61-39. 24. p.: 66-46. 27. p.: 76-54. 30. p. 82-64. 34. p. 91-74. 37. p.: 107-82.

Kipontozódott: Bruinsma (36.).