Kézilabda

2022.05.07. 20:39

Húsz góllal kapott ki az SZKKA a Ferencvárostól - fotók

Húsz góllal kapott ki az SZKKA a Ferencvárostól Szombathelyen a női kézilabda NB I-ben szombaton.

Nemzeti Sport

Forrás: Unger Tamás

Miután a Ferencváros öt góllal legyőzte hazai pályán a Győri ETO-t, és eldőlt, hogy minden bizonnyal a jobb gólkülönbség dönt majd idén a bajnoki címről a női kézilabda NB I-ben, lehetett rá számítani, hogy a szombathelyi lesz az egyik olyan mérkőzés, amelyen a fővárosi zöld-fehérek jelentősen faraghatnak az összesített hátrányukon. Ehhez képest igencsak nyögvenyelősen alakult az első 22 perce az FTC számára, az első félidő hajrához érve még 11–11-es döntetlenre állt a meccs, de azért a szünetig a vendégek elléptek öt találattal (12–17). A második játékrészben már egy merőben más mérkőzést és egy sokkal határozottabban védekező Ferencvárost láthattunk, amely 17–0-s sorozatot épített a 26. és a 48. perc között – a huszonkét perces szombathelyi gólcsendnek Lilija Gorilszka vetett véget, ekkor 13–31-re állt a találkozó. A végére kialakult a húszgólos különbség a két csapat között (20–40), Emily Bölk egymaga tízszer talált be 11 lövésből, és a 17 esztendős Simon Petra is eljutott öt gólig. A Ferencváros aranyálmai ennek ellenére távolodóban, hiszen még mindig 48 találat az összesített hátrányuk a Győrhöz képest. Jobb gólkülönbséggel a Fradi aligha nyeri meg a bajnokságot, esetleg abban bízhat még (ha bízik…), hogy az ETO nem nyer Debrecenben.