Körkép

2017.09.20. 20:42

Pályán a lányok – Elrajtolt az NB II-es női kézibajnokság

KÖRKÉP Megkezdődött az NB II-es női kézilabda-bajnokság 2017/2018-as szezonja. A CVSE és a Bük győzelemmel nyitott.

A büki Szabó Dóra gólerős játékkal rukkolt elő Fotó: Unger Tamás

Komárom VSE–Sárvárfürdő Kinizsi 20-18 (9-8). – Komárom, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kurkó, Nerhaft.Komárom VSE–Sárvárfürdő Kinizsi 20-18 (9-8). – Komárom, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Kurkó, Nerhaft.Sárvár: Petróczi – Vajda 5, Nardai 2, Cser 2, Soós 1, Doncsecz 6, Földi 1. Csere: Varga, Farkas 1, Horváth. Edző: Rozmán Gergő.Komoly változások történtek nyáron a sárvári keretben: hat játékos távozott, viszont Földi Anna, Doncsecz Dorina, Cser Dóra, Petróczi Viktória, Kokas Viktória és Jenőfi Katalin személyében érkezett erősítés is. Az alapembernek számító Hegyi Dóra keresztszalag-szakadás miatt pihenőre kényszerül. Az első játékrészben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Fordulás után viszont többet hibázott a Sárvár, pontatlan volt támadásban – ezt kihasználva meglépett a házigazda. Később rendezte sorait a vasi alakulat, zárkózott, szorossá tette a hajrát, de a vereséget már nem tudta elkerülni.Celldömölki VSE–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U21 30-27 (16-13). – Celldömölk, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Poller, Szűcs.CVSE: Pongrácz – FARKAS 8, NÉMETH V. 10/5, SZOMORKOVITS A. 6, Sebestyén 3, Bagics 1, Szalai Sz. 1. Csere: Geiger 1, Balogh V., Füzfa, Giczi G., Marton H., Szalai F. Edző: Salamonné Csótár Edit.SZKKA: Lőrincz – Győrffy 7, TAMÁSI 10/8, Pődör B. 3, Kulcsár 4, Horváth A. 3, Málovics –. Csere: Horváth L., Sámson, Wágner D., Csóka, Szabó E., Szmolek, Keszei, Csapó. Edző: Pődör Zoltán.A szezonnyitó két játékos búcsúztatásával kezdődött: Vlasich Tünde és Szabó Hedvig hét celldömölki év után távozott a csapatból.

A büki Szabó Dóra gólerős játékkal rukkolt elő

A csapatot Salamonné Csótár Edit személyében régi-új edző dirigálja. A mérkőzésen végig a CVSE akarata érvényesült. A második félidő elején ugyan közelített a fiatal játékosokkal felálló SZKKA, a végjátékban azonban ismét jobbak voltak a hazaiak, biztosan nyertek. Büki TK–SZESE Győr 25-24 (12-12). – Bük, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Tóbiás, Végh.Bük: Palkovits – Binder 7, Szabó D. 7/2, Csóka 3/1, Pukler 2, Németh D., Szabó N. 5. Csere: Kálmán (kapus), Csabai, Gulyás, Szenczi, Szabó R. 1, Markó, Németh B., Bősze, Horváth K. Edző: Mátés István.Álmosan kezdtek a hazaiak, ennek megfelelően a vendégek ragadták magukhoz az irányítást és a félidő nagy részében vezettek. A 20. percben fordított a magára találó házigazda, a félidőben egál volt az eredmény. Fordulás után már a Bük diktálta a tempót, és bár sok hibával játszott, megnyugtató, három-négy gólos fórra tett szert. A hajrá szoros lett, de a Győrnek már nem volt esélye támadni a döntetlenért.Bajnok DSE Nemesvámos–Körmendi DMTE 38-25 (18-10). – Veszprém, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bőhm, Tóth J.Körmend: Anek – Török 2, Bokor 1, ADORJÁN 8, Kiskós 9, Cser 3, Benedek 2. Csere: Manhertz, Bartik, Szalai L., Péter, Herczeg. Edző: Oláh Sándor.A vendégek rosszul, sok kihagyott helyzettel kezdtek, a hazaiak viszont nem hibáztak kapu előtt, így gyorsan megléptek. A bajnokesélyes Nemesvámos gyorsan, pontosan kézilabdázott, a Körmend nehezen tartotta a lépést, korán eldőlt a találkozó sorsa. A tavalyi bronzérmes Körmend még alakulóban van, védekezésben és támadásban is javulni kell.