2017.10.17. 19:00

Az U14-es és az U19-es csapat nyert

KÖRKÉP Az I. osztályú labdarúgó-utánpótlásbajnokságok legutóbbi fordulójában az U14-es és az U19-es csapat is nyerni tudott.

Az U19-es csapat támadója, Kovalovszki Máté (balról) jó teljesítményt nyújtott Fotó: Szendi Péter

U14

Kaposvári Rákóczi–Illés Akadémia-Haladás 2-4 (0-2). – Kaposvár, vezette: Cservölgyi.

Illés Akadémia-Haladás: Király (Simon) – BOGDÁNYI, SZABÓ B., Bolla (Iván), KAPUS (Pataki), Borbács, Frák, TAMA, Horváth Á., BÁTORI-TÓTH, Németh Á. Edző: Németh Richard.

Gólszerzők: Tama (2), Pataki, Iván.

Az első félidőben jól használta ki helyzeteit a vendég. Szünet után a kaposváriak is betaláltak kétszer, ám a vasiak két gyönyörű akciógóllal megnyerték a találkozót. A siker értékét növeli, hogy két, 2005-ös születésű fiatal is pályára lépett.

A bajnokság állása: 1. Debrecen 21, 2. Videoton 20, 3. Diósgyőr 18, ...6. Illés Akadémia-Haladás 14 pont.

9. forduló, szombat, 13.00: Illés Akadémia–Siófok.

U15

Kaposvári Rákóczi–Illés Akadémia-Haladás 4-2 (3-1). – Kaposvár, vezette: Schell.

Illés Akadémia-Haladás: Senkó – Varga M. (Fekete), Reseterits (Sipos), Simon, Baranyai, Rosner (Heiter), Doncsecz (Markó), Horváth R., Kovács Z., Bognár, Bunevácz. Edző: Sipos Norbert.

Gólszerzők: Bunevácz, Horváth R.

Az eredménycentrikusan futballozó hazaiak minden góljukat pontrúgás után szerezték, a szombathelyiek nem érdemeltek vereséget.

A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 20, 2. Diósgyőri VTK 20, 3. Debrecen 19, ... 11. Illés Akadémia-Haladás 10 pont.

9. forduló, szombat, 12.00: Illés Akadémia-Haladás–Siófok.

U16

Illés Akadémia-Haladás–Debrecen 1-2 (0-0). – Illés Akadémia, vezette: Szücs.

Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – RÉDEI, Szilvás, Auer, Debreceni (Vajda), JAKAB, Szalay, WOTH, Fábián, Albert, Csomós (Füzik). Edző: Takács Csaba.

Gólszerző: Rédei.

Az első félidőben szezonbeli eddigi legjobb játékát nyújtotta az Illés Akadémia, három ziccert is elhibázott. Szünet után megszerezte a vezetést a vasi alakulat, majd a félidő derekán egy érthetetlen ötperces rövid-zárlatot kihasználva a Debrecen megfordította a találkozó állását. Ismét a hazaiak kerültek fölénybe, de már nem tudtak újítani. Az Illés Akadémia-Haladás nem érdemelt vereséget.

A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 24, 2. Puskás Akadémia 22, 3. Győri ETO 13, ... 7. Illés Akadémia-Haladás 4 pont.

10. forduló, szombat, 15.00: Honvéd Magyar Futball Akadémia–Illés Akadémia-Haladás.

U17

Az U17-es csapat nem lépett pályára a hétvégén.

U19

Debrecen–Illés Akadémia-Haladás 1-3 (0-1). – Debrecen-Pallag, vezette: Szelezsán.

Illés Akadémia-Haladás: Schener – Szár, Latyák, Funsho (Szabó D.), Szilágyi (Putz), Szántó (Varga K.), Kovalovszki, Tóth M. (Szalai), Füleki (Vargovics), Kiss B., Bolla. Edző: Sátori Barnabás.

Gólszerzők: Bolla (2), Funsho.

A vendég szombathelyiek magabiztos játékkal fontos három pontot hoztak el Debrecenből. Az Illés Akadémia-Haladás valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott.

A bajnokság állása: 1. Honvéd Magyar Futball Akadémia 18, 2. Illés Akadémia-Haladás 18, 3. Puskás Akadémia 17 pont.