vasi foci

2017.10.24. 15:53

Soroljuk az eredményeket a megyei II. osztály sárvári és körmendi csoportjaiból

A megyei II. osztály körmendi csoportjában a 10. fordulón vannak túl a csapatok. A sárvári csoportban a 9. játéknapot tudták le az alakulatok.

Kelemen Attila

Sárvár

Pecöl–Püspökmolnári

0-0. Pecöl, 50 néző. Vezette: Marácz Zoltán.

Kiállítva: Horváth Balázs (30.).

Pecöl: TAKÁCS K., BAKONYI B., SZEMES B., PALKOVITS J. M., JANEK D., HORVÁTH B., PÁLFI M., ILLÉS D., BOTH M. (OSZKÓ M.), VARGA Z., NAGY Z. (VARGA B.).

Püspökmolnári: Szabó Ch. B., Sziffer I., Szemes Z., Pados P. (Géczi Zs. Gy.), Szücs R., Farkas A. O., Horváth Sz., Varsányi N., Varga M., Babos P., Kiss G. (Mihálydeákpál B.).

A harmincadik perctől tíz emberrel játszó Pecöl örülhetett jobban a pontnak a végén. A Püspökmolnárinak ugyan voltak helyzetei, ám végül mindkét kapu érintetlen maradt. A hazaiaknál külön kiemelendő a kapus, aki megannyi bravúrt mutatott be.

Mersevát–Gérce-Vásárosmiske 3-5 (2-3). Mersevát, 70 néző. Vezette: Király Zsolt.

Gól: Kóbor Gergő (8.), Baranyai Zsolt (37., 73.), ill. Major Márkus (12.), Komáromi Zoltán (23., 44.), Máthé Martin (53., 93.).

Mersevát: TÓTH Á., NAGY Á. (MOLNÁR G.), GYÖRVÁRI T., KÖVI G., DÉNES M. (NAGY T.), PETHŐ R., KÓBOR G., ORBÁN GY. (BARANYAI ZS.), GÁNCS P., NÉMETH B., HORVÁTH A.

Gérce-Vásárosmiske: GAZDAG Á., NÉMETH T., MÁTHÉ M., SALI G., GLAVÁNOVICS I., HOMPOK B., SALI Z., KOMÁROMI Z. (MÓROCZ Á.), NÉMETH A., PÉTER D., MAJOR M.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel vette kezdetét, mellyel Tóth II. Józsefre az Aranycsapat egykori tagjára, Mersevát szülöttére, a merseváti sportpálya névadójára emlékeztek a résztvevők. A közelmúltban hunyt el és október 26-án helyezik végső nyughelyére a Csepeli temetőben.

Gólgazdag és küzdelmes mérkőzésen hamar vezetést szerzett a hazai csapat, azonban ezt a helyzetet a tartalékos vendégek (hat kezdőjátékosukat kellett mellőzniük) a félidő végére saját javukra fordították. A második félidőben is kemény küzdelem folyt, a mérkőzés végén, a hazaiak az egyenlítés reményében kitámadtak, ám a Gércének sikerült kontráznia és ezzel elvihette a három bajnoki pontot Mersevátról. Ezzel a sikerrel a Haraszti-legénység a tabella élére állhatott.

Szeleste-Pósfa–Kemenesalja 2-1 (1-1). Szeleste, 70 néző. Vezette: Takács Ryan Lee.

Gól: Tritteremmel András (49.), Horváth Kristóf (50.), ill. Princzes Zsolt (10.).

Kiállítva: Berecz Tamás (91.).

Szeleste-Pósfa: KOVÁCS M., TRITTREMMEL ZS., HORVÁTH L., HORVÁTH K. (JÁVORICS M.), TRITTREMMEL A., ROZMÁN K., FÜLÖP M., RIBA R., POMPER Z., CSIZMAZIA A. (KÖNCZÖL Z.), BURKON Á. (MERSICH CS.).

Kemenesalja: Hujbert L., Princzes Zs. (Laki P.), Belegrai R., SZAKÁL M., Németh R., Németh P., BERECZ T., Döbrönte L., Széles S. (Dobány G.), Veszprémi Á., Szakál E.

A Vönöck kezdett jobban, a tizedik percben előnyhöz is jutottak. Majd a középpályára tolódott a játék, és még a szünet előtt sikerült kiegyenlítenie a hazai gárdának. Sőt, a második játékrész elején át is vették a vezetést. ezt követően lelkesedésben, küzdeni-akarásban múlták felül a listavezetőt, aki ugyan három ziccert kialakított, ám rendre el is puskázta azokat. Végül a Szeleste otthon tartotta a három pontot, és ezzel hozzásegítette a Gércét ahhoz, hogy átvegye a tabellán az első helyet a Kemenesaljától.

Uraiújfalu–Bük 0-5 (0-2). Uraiújfalu, 50 néző. Vezette: Sebesi Patrik.

Gól: Kovács Zoltán (20., 26.), Tóth Krisztián (78.), Czirók Dávid (84., 88.).

Uraiújfalu: Horváth B., Király I. Á. (Gáspár M.), Nagy T. (Csete I.), Gallen A., Varga P., Haraszti P. (Varga Zs.), Keszei R., Gallen I., Illés G., Gönczöl N., Németh I.

Bük: HORVÁTH GY. I., SCHIMMER Z., TARÓDI D., NÉMETH T., GRUBICK F. (KOVÁCS R.), TÓTH K. (CZIRÓK D.), CSONKA R. (PLAJSZER D.), HORVÁTH G., PUSKÁS M. (WÁGNER D.), KOVÁCS Z., KOVÁCS D.

A Bük maximálisan kihasználta az Uraiújfalu védelmi hibáit, és megérdemelten vitt el a három pontot. Ugyan az arány a játék képe alapján túlzó.

A forduló ötödik mérkőzését, az Ölbő–Sitke találkozót december 3-án játsszák le.

Körmend

Körmend VSE–Nádasd 3-3 (1-1). Körmend. Vezette: Samu Csaba.

Gól: Veleki László (21.), Vilics Bálint (85.), Törő Tamás (89.), ill. Doktor István (22.), Csenterics Tamás (50., 71.)

Körmend VSE: Hatejer J. (Kecskés G.), Velekei L., Velekei B. (Winkelbauer L.), Káptalan J., Pesti G. (Plack V.), Törő T., Meixner P., Horváth D., Petrovics B. (Marosi Zs.), Sárközi D., Vilics B.

Nádasd: Rejtli K., Azanger A., Marton Zs., Meskó E., Csenterics T., Szabó Z. I., Szakály Á. (Joó D.), Doktor I., Esztergályos Á., Somogyi A. (Sipos M.), Francz R.

A Nádasd idei negyedik pontszerzését könyvelhette el, ezúttal a bajnoki címvédő otthonából rabolt egy pontot.

Őriszentpéter–Viszák 2-0 (0-0) Őriszentpéter, 100 néző. Vezette: Héra Csanád.

Gól: Náricza Róbert (63., 79.).

Őriszentpéter: SÜKET M., PONGRÁCZ G., NÁRICZA R., VARGA A., PONÁCZ S., SÁLY K., BAJÁN R., SZÉP B. (ŐR P.), SOMOGYI ZS., BENKE D. (EMBERSICS P.), IVÁN S.

Viszák: PETHŐ J. T., Gyenese P. (Iván V.), Biczó B., Agg M., Agg A., Varga B., Balogh J., Kovács R., Tóth P., Tóth G., Sütheő G.

A nem túl ideális talajon hozta a kötelező győzelmet a hazai csapat. Külön dicséretet érdemel a hazai ifi csapat, amely a szülinapos Mihály Bence vezérletével megszerezte első győzelmét.

Szakonyfalu–Körmendi Téglagyár 3-4 (1-1). Szakonyfalu. Vezette: Farkas Gábor Ferenc.

Gól: Horváth Márió (6.), Soós Máté (55.), Salamon Szilveszter (80.), ill. Urbán Milán (25.), Gerencsér Attila (47., 86.), Horváth Zoltán (82.).

Szakonyfalu: Sömenek R., Stájer D., Gáspár J. (Wachter T.), Salamon Sz., Dömötör T., Károlyi R., Vajda R., Horváth M., Soós M., Herczeg P., Nemes M.

Körmendi Téglagyár: Szőke A., Horváth S., Horváth P., Horváth J., Horváth D., Urbán M., Horváth Z., Gerencsér A., Horváth Á., Horváth D., Csefkó Á.

A Körmendi Téglagyár bírta jobban erővel: a hajrában nemcsak egyenlítettek, meg is fordították az eredményt a gólgazdag mérkőzésen.

Csákánydoroszló–Magyarszecsőd 1-4 (0-1). Csákánydoroszló, 50 néző. Vezette: Talabér Norbert.

Gól: Horváth Márk (84.), ill. Horváth Norbert (43., 55., 89.), Vaspöri Zoltán (50.).

Csákánydoroszló: Dévai A., Gérnyi P. (Meskó Á.), Sákovics P. (Moór P.), Szabó D., Szakály Gy., Dévai M. (Németh R.), Pétermann R. (Pintér P.), Simon M., Késmárky M., Biczó G., Horváth M.

Magyarszecsőd: Ádám L., Seres L., Nagy M., Vass R., Horváth R., Hegedüs L. (Járfás L.), Vaspöri Z., HORVÁTH N., Tóth N., Cser D., Horváth D.

Több helyzete volt a hazaiaknak, ám a vendégek a sajátjaikkal jobban gazdálkodtak. Vigasz: a hazai ifi csapat továbbra is első a tabellán.

Szarvaskend–Rábatótfalu 6-1 (2-1). Szarvaskend, 80 néző. Vezette: Gazdag Dániel Renátó.

Gól: Tóth Gábor (10.), Csenterics János (18.), Tóth András (68.), Vörös Valentin (70.), Nagy Ádám (83.), Csillag Dávid (86.), ill. Balázs Attila (1.).

Kiállítva: Tóth Attila (66.)

Szarvaskend: Esztergályos Cs., Kovács Sz. J., TÓTH A., CSILLAG D., JÓNA SZ., NÉMETH T., Csenterics J. (Nagy Á.), FÖLDES B., Tóth G. (Vörös V.), Kunovics R. (Vilics A.), Kopfer G. (Nagy Á.).

Rábatótfalu: Tóth A., Keresztúri K., Anderkó G. (Szakács G.), Németh D., Balázs A., Sütő I. (Anderkó M.), Erős P., Bouti D., Dancsecs A., Kóczán P., Domján D.

A hazai csapat „még az öltözőben volt”, amikor a Rábatótfalu egy szép góllal megszerezte a vezetést. Ezután a Szarvaskend magasabb sebességre kapcsolt, sorra vezette támadásait, és a félidőben még megfordította az állást, valamint két kapufát is lőttek a házigazdák. A harmadik gól, valamint a kiállítás megpecsételte a vendégek sorsát, innen már csak a különbség volt kérdéses.