Főnix Kupa

2018.02.21. 22:05

Ezüst és bronz a Hajdúságból

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett a sportág egyik legnagyobb hazai utánpótlástornáján, a Főnix Kupán.

Három napon keresztül, 12 helyszínen zajlott Debrecenben a 11. Főnix Kupa utánpótlás-kézilabdatorna, a finálét a 6000 néző befogadására alkalmas Főnix Csarnokban rendezték. Idén 58 egyesület 137 csapata (77 lány, 60 fiú) vett részt a kupán. A legfiatalabbak 2008-as, a legidősebbek 2004-es születésűek voltak, mintegy 1800 gyerek kézilabdázott. A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) három korosztályban négy csapattal indult.

Az U9-eseknél a 12 együttes három négyes csoportban vívott körmérkőzést. A Debreczeni György vezette vasiak három sima győzelmet – Kisvárda 32-1, Debreceni SI 20-3, Létavértes 26-0 – arattak, és első helyen végeztek csoportjukban. A dobogós helyekért a másik két csoport elsőjével játszottak. A Hódmezővásárhelytől 13-7-re, a Szegedtől 21-7-re kikaptak, így végül harmadik helyen zártak.

Az U10-eseknél 15 csapat indult, a gárdák öt hármas csoportban szerepeltek. A Vers Ákos vezette szombathelyiek két gárdát is indítottak. Az SZKKA I. a Mátészalkától 12-11-es vereséget szenvedett, majd az Oros-házát 15-4-re verte. Az

SZKKA II. a Debrecennel 12-12-re végzett, majd az Aranyszarvastól 17-6-ra kikapott. Mindkét együttes harmadik helyen zárt csoportjában. A folytatásban az SZKKA I. egy másik csoportharmadikkal, a Balmazújvárossal csapott össze, és 10-4-re nyert, így a 9–10. helyért mérkőzhetett. A Balmazújvárost 11-8-ra legyőzte, így kilencedik lett. Míg az SZKKA II. a Kozármislenytől 8-5-re kikapott,

a 11–12. helyért vívott meccsén viszont a Kozármisleny I-et 10-7-re megverte – a 11. helyen végzett.

Az U11-eseknél 16 gárda indult, Józsa Krisztián együttese a Szekszárdot 10-8-ra, a Debrecent 19-2-re, a Miskolcot 28-3-ra legyőzte – első helyen jutott tovább csoportjából. Az elődöntőben egy másik csoportgyőztessel, a Nemesvámossal csapott össze, és 10-8-ra nyert. A fináléban viszont a Szeged ellen óriási csatában 14-12-re alulmaradt, így a lányok nyakába ezüstérem került.