kosárlabda

2018.04.10. 12:27

Jól kezdtek, de kikaptak

Idegenbeli vereséggel folytatta bajnoki szereplését a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U23 NB I/B-s kosárlabdacsapata.

DAEC U23–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U23 88-66 (20-21, 27-21, 23-11, 18-13), – Debrecen, NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Domán, Földi, Bernáth.

Falco: Németh Bence 9, Kucsora 15/9, Hódi 6/3, Durázi 19, Körömi 5. Csere: Laman –, Friedl 2, Bereczki 3, Kovács M. –, Bakon 5/3, Horváth M. 2. Edző: Váradi Attila.

Jól kezdte a meccset a Falco II. és a folytatásban is jól kosárlabdázott, sokáig egál- közeli állást mutatott az eredményjelző. A hazaiak csak az első félidő hajrájában tudtak egy kicsit meglépni (20. perc: 47-42). Fordulás után viszont már csúszott hiba a szombathelyiek játékába, főleg támadásban rontottak, sok támadásukat zárták pont nélkül. Ezt kihasználva meglépett a pontosabb DEAC, és korábban eldöntötte a mérkőzés sorsát. A végén már a fiatalabb játékosok kaptak szerepet a sárga-feketéknél.

Váradi Attila: – Ahhoz, hogy az U20-as döntőben eredményesen szerepeljünk, mind támadásban, mind védekezésben kontrolláltabb játékot kell nyújtanunk.