Jól hajrázott, nyert a Lukácsháza

2018.08.27. 17:51

Megyei I. osztály: másodszor is győzni tudott a Vasvár és a Rábapaty együttese

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának szomszédvári rangadóján a Lukácsháza jó hajrával nyert Kőszegen. A Vasvár és a Rábapaty másodszor sem talált legyőzőre. A Körmend a Király vendégeként gyűjtötte be a három pontot.

vn

Az egyázasrádóci László Dániel (pirosban) gólja három pontot ért a hazaiaknak. Mellette a vépi Koszokovits Róbert

Fotó: Szendi Péter / Vas Népe

Király SZE–Körmendi FC 1–3 (1–2). Szombathely, 120 néző, vezette: Kondor T. Király: Mester I. B. – SÁSDI, Marton, NÉMETH B. (Hangya), Mester II. B. (Hajmási), Kudron (Varga G.), Németh D., DEÉRY, Vámos, Kondákor (Szenczi), Polgár (Szabó Z.). Edző: Hegyi László. Körmend: Farkas M. – KURUCZ, BALÁZS L., KÓSIK, Tompa, Varga P., BALIKÓ, TAKÁCS Á., Németh M., NIKSZ (Czimber D.), Sipos (Szakonyi, Németh J.). Edző: ifj. Molnár Károly. Gólszerző: Németh B. (2.), ill. Sásdi (öngól, 12.), Balázs L. (29.), Balikó (71.). Kiállítva: Mester I. B. (71., Király). A hazai csapat megfelelő hozzáállással kezdett, és a 2. percben már gólt is ért el. A félidő közepétől feljavult a Körmend játéka, és a szombathelyiek hibáit kihasználva megfordította az eredményt. A szünet után a Király támadott, a vendégcsapat védekezett. Egy pontrúgásból aztán ismét betalált az ellenfél, kialakítva ezzel a végeredményt.

Jánosháza VSE–ÖTEIkervár FC 1–1 (1–0). Jánosháza, 120 néző, vezette: Bedi. Jánosháza: Kovács K. – Marsai, VARGA P., Vágusz A., Palkovits, DÁKAI, Szabó T. (Fenyő), Megyesi, DÉNES, Balázsi, Dobson. Edző: Kelemen Kornél. Ikervár: SCHENER – Németh M., Pap, Csenterics, Horváth Sz. (Kosztolánczi Á.), VINCZE Z., Szűcs (Kosztolánczi R.), Vincze T. (NASZÁDOS), DÖBRENTE, Pásti, Bogdán. Játékos-edző: Dobány Gábor. Gólszerző: Megyesi (22.), ill. Döbrente (73.). Kiállítva: Megyesi (58.), ill. Bogdán (76.). Az első félidőben a hazai csapat irányított. Játékosai látványos akciókat vezetve akcióból és pontrúgásból is többször gólhelyzetbe kerültek, bár ezek egy kivételével kimaradtak. A szünet után agresszívabb Ikervár lépett pályára. A gyors jánosházi kiállítás után a hazai térfélen pattogott a labda, ennek ellenére gólt egy kontra után értek el a vendégek. Ezután mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de a kapuk érintetlenül maradtak. Végül igazságos eredmény született.

Schott Lukácsháza SE– Kőszegi FC 3–1 (1–0). Lukácsháza, 150 néző, vezette: Héra. Lukácsháza: Horváth K. – LENGYEL, Bősze (dr. László), Gombás, TAR, Osztrosits, Németh Cs. (dr. Kovács Sz.), SZALAI, GUGCSÓ P., KOMÁLOVICS (Schwarcz), Németh R. Edző: Bezdi István. Kőszeg: Bán – Kovács Zs. (Tóth D.), GUGCSÓ Á., Prán (Marti), FEHÉR D., Réti, Rómer, Máthé (Gőcze), Bujtás, Toldi, DAN. Edző: Őri Gábor. Gólszerző: Tar 3 (44., 89., 92.), ill. Fehér D. (56.). A kőszegiek szerettek volna visszavágni a Lukácsházának a szerdai kupavereségért, ennek megfelelően nagy lendülettel kezdtek. De a hazai védelem jól működött, és a kontrái is egyre veszélyesebbek voltak. Végül büntetőből szerzett találattal a házigazda ment előnnyel a szünetre. A második félidőben is folytatódott az igazi presztízsmérkőzés, a szurkolók nem unatkozhattak. A vendégeknek sikerült a játékrész elején kiegyenlíteniük, és sokáig úgy is tűnt, hogy a mindvégig feszült mérkőzés döntetlennel zárul. A hajrában azonban Tar megvillant, és előbb megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd a hosszabbításban a kinyíló vendégek mellett szerzett újabb góljával – amivel mesterhármasig jutott – be is biztosította a lukácsházi győzelmet.

Egyházasrádóci SE–Vép VSE 1–0 (0–0). Egyházasrádóc, 200 néző, vezette: Szabó III. Z. Egyházasrádóc: Bali – Kalmár (Molnár I.), Németh Martin, LÁSZLÓ, Vilics B., Molnár L., Balogh A., Németh Marcell (Filipovits), KAZINCZKI, TÓTH M. (Vilics Á.), KRAJCZÁR. Edző: Lukács Ede. Vép: Bezdi B. – Wágner, Varga O., Koszokovits (Németh M.), Török, Bezdi Sz. (Baumgartner), Dala, Markó, Illés (Dancs), Kovács D., Auer. Játékos-edző: Török Richárd. Gólszerző: László (60.). A két csapat egyaránt jó bajnoki rajt után, búcsúi hangulatban csapott össze. Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott, majd a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. De a helyzeteiket vagy kihagyták, vagy a kapufa segített a vendégeken. A második félidőben harcosabb Vép lépett pályára, és mezőnyben kiegyenlítettebb lett a játék. Ám a rádóciak egy szép átlövéssel vezetést szereztek, amit szervezett és lelkes játékkal megőriztek a mérkőzés végéig. Megérdemelt a hazai siker

Rábapatyi KSK–Szentgotthárdi VSE 3–1 (1–1). Rábapaty, 100 néző, vezette: Talabér. Rábapaty: KIRÁLY T. – Tóth R. (Dugovics), Fehér (Vamper), Balhási, KISS M. (Király Zs.), SZABÓ A., CSUPOR, László (Kovács T.), KIRÁLY L., HORVÁTH K., Piros (Juhász). Edző: Pungor István. Szentgotthárd: Soós – Dobos (Muszka), Kovács G. (Szivós), Vass (Papp V.), Kovács T., Düh, Dancsecz, Merkli, Sulics (Tulok), BEDI, Latyák. Edző: Heiter László. Gólszerző: Kiss M. 3 (3., 50., 69.), ill. Vass (36.). A hazai csapat kezdett jobban, és már a 3. percben vezetést szerzett. Ezt követően is a rábapatyiak domináltak, de a félidő végéhez közeledve egy kontrából kiegyenlített a Szentgotthárd. A második félidő is jól indult a hazaiaknak, korai góllal ismét előnybe kerültek. Ezután is kezdeményezők maradtak, és a mesterhármasig jutó Kiss Máté újabb találatával eldöntötték a mérkőzést. A taktikusan focizó Rábapaty megérdemelten nyert.

Vasvár VSE–Répcelaki SE 3–1 (0–1). Vasvár, 100 néző, vezette: Papp Á. Vasvár: Tóth K. – BAKOS D. (Berta), Horváth A., Bíró, Varga A., Tausz (Vass P.), Robán (Vincze), Horváth Á. (Vass J.), Hajas, Dávid, SCHERMANN (Elekes). Játékos-edző: Lepár Attila. Répcelak: Horváth B. – Kossuth, Barcza, Varga A., Tóth D., Bogyai, Kovács M., Balogh B., Koronczai (Möslinger), Rácz, Závecz. Edző: ifj. Tóth Zsolt. Gólszerző: Bakos D. (57.), Bíró (79.), Horváth Á. (83.), ill. Tóth D. (21.). A hazai csapat az első perctől támadólag lépett fel, sorra alakította ki a helyzeteket, ám ezek kimaradtak. A félidő közepén aztán egy kontrát góllal fejezett be a Répcelak, így a szünetre előnnyel vonulhatott. A második játékrészben a Vasvár nagyobb sebességre kapcsolt, ismét helyzeteket alakított ki, hármat gólra is váltott. A házigazda teljesen megérdemelten nyert.

Csepregi SE–Petőfi SE Vasszécseny 1–1 (1–1). Csepreg, 200 néző, vezette: Horváth P. Csepreg: Taródi Á. – Péntek (Steiner Zs.), KÓTAI, STEINER M., Takács (Taródi K.), Kovács Á. (Németh B.), BARANYAI, PÓCZA, Büki, Kovács B., STEINER C. Edző: Steiner Zsolt. Vasszécseny: Geicsnek – Viszket (Viszked B.), Pongrácz Zs., FÁBIÁN, Imre, Baráth (Kőműves), Pongrácz D. (Szilvás), Devecseri, KONTICS, Maczek (Horváth D.), Vadász. Edző: Kozmor Ákos. Gólszerző: Péntek (15.), ill. Vadász (12.). Sok szabálytalansággal tarkított meccset vívott a két csapat. A Vasszécseny egy kérdéses büntetőből korán vezetést szerzett, amit pár perc múlva egy formás szabadrúgásgóllal egalizáltak a hazaiak. A második félidőben komolyabb helyzet nélkül zajlott le a mérkőzés. A döntetlen igazságos.

Rum KSC–Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő 0–4 (0–3). Rum, 100 néző, vezette: Mónos. Rum: Velladics – Csonka, Ivic (Sárközi), Kontics (Szabó G.), Szabó D., Szakos (Gyurkó), Nagy A., Tóth M., Kovács B., Leitgeb, Farkas B. Edző: Joó András. Celldömölk: Osvald – Lempeg, ENYINGI, Győrvári (Varga J.), Gorácz (Horváth D.), Orosz (Péter), VIRÁG, KOVÁCS Z., Molnár T. (Szép D.), KLAUZER, Piri (Büki). Edző: Kovács Balázs. Gólszerző: Klauzer 3 (9., 35., 61.), Enyingi (40.). A helyzeteit jól kihasználó Cell hamar vezetést szerzett, sőt, a félidőig három gólig jutott. A hazai csapat próbált újítani, de a cserék sem változtattak a játék képén. Megérdemelt vendéggyőzelem született.