2019.09.24. 19:40

Tíz gólt rúgott a Táplán Unyomban

A 6. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Fotó: © Szendi Péter

Északi csoport

Sitke–Kemenesalja 1-5 (0-3). Sitke, 100 néző, vezette: Horváth Á.

Sitke: Viczmándi – Imre Gá., Gyürü, Poós, Tóbiás (Bagoly), Szita, Hantó (Kelemen B.), Sulyok, Horváth G., Németh M., Imre Ge.

Kemenesalja: Patyi – Szakál (Farkas P.), Kóbor, Fülöp, Lőrincz G. (Bándoli), Őri, Czöndör, Lőrincz M., Kolompár (Bodor), Veszprémi, Varga R.

Gólszerzők: Gyürü, ill. Czöndör (2), Veszprémi, Lőrincz M., Lőrincz G.

A mérkőzés a hazaiak szempontjából a megszokott forgatókönyv szerint kezdődött: félórányi játék után a vönöckiek vezettek 3-0-ra. A Sitke a fordulás után szépített, majd újabb szabályos gólt lőtt – ám a játékvezetők másként látták. Ezt követően a vendégek ismét betaláltak és megérdemelten győztek. A Sitke KKSE köszönetet mond mindazoknak, akik adományukkal hozzájárultak Pintér Attika gyógykezeléséhez.

Mersevát–Szeleste-Pósfa 0-0. Mersevát, 80 néző, vezette: Sály K.

Mersevát: Tóth Á. – Németh G., Kovács B. (Szabó K.), Csite (Orbán B.), Orbán Gy., Dénes, Gönye, Gáncs, Zsoldos, Nagy Á., Takács.

Szeleste: Kovács M. – Pomper, Fülöp, Riba, Vincze, Nagy D. (Horváth E.), Pethő, Szabó B., Varga M., Könczöl, Trittremmel.

Egyik csapatnak sem ez volt élete mérkőzése. Mezőnyben gyűrték egymást a felek, de kapura igazán veszélyes akciót egyik együttes sem tudott kialakítani. Igazságos pontosztozkodás született egy felejthető találkozón.

Zanat–Söpte 0-2 (0-1). Szombathely, 80 néző, vezette: Takács R. L.

Zanat: Szabolics – Németh P. (Varga N.), Schmidt, Guttmann, Horváth G., Gyurácz, Szalay, Pörge (Kiss M.), Szabó B., Bakucz, Putz.

Söpte: Gombor – Polgár (Pusker), Németh M., Kiss K., Kovács E., Pungor (Németh G.), Nagy K., Molnár B., Varga A., Pereszteghy (Nyul), Szép (Szakály).

Gólszerzők: Varga A., Németh M.

Igazi felsőházi rangadót láthatott a közönség. Az első félidőben mezőnyben gyűrték egymást a csapatok helyzet nélkül, és úgy tűnt, hogy döntetlennel mennek a szünetre. Azonban a söptei csapat a félidő végén egy szögletből talált egy gólt. A második félidő elején fokozta a nyomást a házigazda, de csak kapufáig és egy kimaradt ziccerig jutott. És ahogy ilyenkor lenni szokott, egy megpattanó lövéssel a hajrában lezárta a találkozót a Söpte. A hazaiak rászolgáltak volna az egy pontra, de végül a nagyon jó és bő kerettel rendelkező vendégek diadalmaskodtak.

ÖTE Ikervár–Elektromol Spari 3-2 (3-0). Ikervár, 50 néző, vezette: Polgár T.

Ikervár: Takács – Németh M., Belegrai, Pap, Nagy A. (Németh P.), DOBSON, Vincze Z. (Kosztolánczi), Vincze T., DÖBRENTE, Vass, Varga M.

Spari: Gyetvay – Dancs, Dienes (Sipos), Kovács T., Barbalits, Grubick, Fritz, Németh V., Tóth A., Pulai, Németh R.

Gólszerzők: Döbrente (2), Dobson, ill. Dancs (2).

Kiállítva: Vincze T. (88.), ill. Grubick (88.).

Az első félidőben remek játékkal lefocizta a pályáról ellenfelét a hazai csapat, ám a második játékrészben elkerülhető egyéni hibákat vétve saját maguknak nehezítették meg a találkozót.

Alsóújlak–Bozsok 2-2 (0-0). Alsóújlak, 100 néző, vezette: Farkas G.

Alsóújlak: GÁBOR – Gampel Do. (Nagy Z.), Varga K., Pados (Fülöp), Varga Á., Varga N., Gampel Dá. (Takács), ÓDOR, Kántor, Hancz (Papp A.), Varga R.

Bozsok: Szabó Chris­topher – Iker (Pónácz), Németh D., Pál (Tóth D.), Dévényi, Kovács P., Szalai, Rapi (Tóth Á.), Könye, Kiss M., Horváth Á.

Gólszerzők: Ódor, Hancz, ill. Szalai, Varga N. (öngól).

A két szervezetten futballozó, jól védekező csapat találkozóján helyzetek a hazaiak, illetve a vendégek előtt is a pontrúgások után adódtak. Összességében mindkét együttes rászolgált az egy pontra. Magas színvonalú játékvezetést, sportszerű bozsoki csapatot láthatott a közönség.

Ölbő–Uraiújfalu 3-3 (1-2). Ölbő, 70 néző, vezette: Bedi T.

Ölbő: Varga D. – Nardai, Kovács T., Szele, Juhász (Marton), Farkas B., Fehér, Weinelt, Tóth G., Bognár (Sági Kiss), Kalányos (Németh Z.).

Uraiújfalu: Harcsár – Szabó M., Varga Zs., Gáspár (Pungor), Gallen A., Keszei R., Farkas A. (Németh B.), Gallen I., Németh I., Agg (Gönczöl), Keszei T. (Kollárits).

Gólszerzők: Németh Z., Farkas B., Kalányos, ill. Agg (2), Keszei T.

A nagyon gyengén játszó hazai csapat a mérkőzés utolsó tíz percében mentette döntetlenre az állást a lelkesen és nagyobb akarással játszó vendég ellen.

Pecöl–Gérce-Vásárosmiske 3-1 (1-1). Pecöl, 80 néző, vezette: Derdák M.

Pecöl: TAKÁCS – MÉSZÁROS (OSZKÓ), PÁL- FI (BOTH), SZEMES Z., VARSÁNYI, FARKAS A. (NÉMETH Á.), SZEMES B. (SZEMES D.), HÓBOR, JANEK, LAKATOS, SZÉKELY.

Gérce: Komáromi Z. – Komáromi A., Ódor, Németh T., Máthé, László, Major, Mórocz (Vamper), Horváth B. (Bognár), Sali, Nunkovics (Kövesdi).

Gólszerzők: Farkas A. (3), ill. Mórocz.

Megérdemelt hazai győzelem született a sportszerű vendégek ellen.

Honvéd Sé–Gencsapáti 4-2 (1-1). Sé, 100 néző, vezette: Kedves R.

: Földi – Séfer, Kovács K. (Elekes), Werderits, Muzsai (Romsics), Bogyai (Haraszti), Fichtacher, Soós (Szalay), Vándori, Kámán, Sümegi (Vámos).

Gencsapáti: Lőrincz D. – Kovács A., Fogl, Varga R. (Markó), Borhi, Domján (Bokor), Egyed, Lőrincz T., Tóth B., Molnár B., Tar (Németh T.).

Gólszerzők: Werderits (2), Elekes, Bogyai, ill. Lőrincz T. (2).

A hazai csapat feledtetni akarta az elmúlt hétvégén elszenvedett kínos vereséget, ennek megfelelően támadólag lépett fel és már a mérkőzés elején vezetést szerzett. Újabb gólokat viszont nem tudtak rúgni a séi támadók, a helyzetek kimaradtak, és ahogy ilyenkor lenni szokott, jött a vendégek egyenlítő találata. A második félidő elején a vendéglátók két perc alatt két gólt szereztek, de meg nem nyugodhattak, mert a vendégek is felvállalták a támadófocit és szépítettek. Aztán az újabb hazai gól eldöntötte a meccset. Jó játékvezetés mellett megérdemelt séi győzelem született az egységes, szívósan küzdő vendég ellen.

Őriszentpéter–Szentpéterfa 1-3. A hazai Kovács Roland (balról) és a péterfai Wágner Szabolcs párharca – utóbbi gólt szerzett Fotós: Szendi Péter

Déli csoport

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Vasszécseny 1-1 (1-1). Szombathely, 150 néző, vezette: Vass I.

Gyöngyöshermán: Geics­nek – Szilvágyi, Borbás, Kovács G., Hegedűs (Király), Szabó A., Németh Sz., Dénes (Szűcs), Kopácsi (Dalmi), Illés, Serbán (Balázs).

Vasszécseny: Pungor – Horváth D. (Kiss B.), Maczek (Gombkötő), Viszked, Pongrácz Zs., Szakács, Baranyai, Pongrácz D. (Horváth G.), Orsós, Varga M., Vadász.

Gólszerzők: Kopácsi, ill. Szakács.

Jó iramú, az osztály színvonalát meghaladó mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. A döntetlen igazságos eredmény.

Tanakajd–Csákánydoroszló 2-3 (1-1). Tanakajd, 150 néző, vezette: Harcsár R.

Tanakajd: Marcz L. – Könczöl Sz., Pintér, Kölkedi, Marcz G., Svób, Pál (Rozs), Marcz M., Könczöl B. (Filakovszky), Tóth J. (Németh B.), Preiczer.

Csákánydoroszló: Baba – Sárközi, Danyi, Dedics, Kardos (Szakály), Makai, Tóth N., Horváth D., Biczó, Horváth Z. (Meskó), Horváth M. (Doktor).

Gólszerzők: Filakovszky, Kölkedi, ill. Kardos, Makai, Horváth Z.

Kiállítva: Biczó (22., Csákánydoroszló).

Jó iramú, helyzetekben és gólokban gazdag mérkőzést vívtak a felek. A hazai csapat 2-3-as állásnál mindent egy lapra feltéve rohamozott, de a helyzeteit nem tudta gólra váltani – hol a kapus védett, hol a kapufa volt a segítségére. A nyáron alaposan felturbózott Csákánynak voltak pillanatai, amikor a focit összetévesztette a pankrációval – ehhez asszisztált a játékvezető, aki nemigen tudta kézben tartani a mérkőzést.

Őriszentpéter–Szentpéterfa 1-3 (1-1). Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Kondor T.

Őriszentpéter: Szemán – Őr (Kulda), Kósa N., Sály, Bacsó-Porkoláb, Stájer, Kovács R., Kósa L., Iván, Szép, Horváth A. (Gerencsér).

Szentpéterfa: Páll – Török, Gaál Á. (Hoós Á.), Garger, Farkas H. (Keringer), Wágner R. (Harangozó), Gaál R., Wágner Sz. (Kovács B.), Jurasits, Hoós B., Frányi.

Gólszerzők: Őr, ill. Farkas H., Wágner Sz., Wágner R.

Kiállítva: Gaál R. (63., Szentpéterfa).

Megérdemelten nyert a jobb erőkből álló, a meccs nagy részét uralma alatt tartó vendég. Az ificsapatnak pedig jár a gratuláció zsinórban negyedik győzelme után.

Balogunyom–Tápláni KSK 2-10 (1-5). Balog­unyom, 40 néző, vezette: Héra Cs.

Balogunyom: Szép M. – Marsai, Vilics, Szén P. (Papp M.), Homor M., Németh D., Kalmár, Böle, Homor D., Farkas M., Nemes.

Táplán: Farkas G. – Stieber, Balázs, Orsós, Borbás (Goda), Mikovics (Gombos), Káldi M., Rajzinger, Jantos, Kónya, Káldi I.

Gólszerzők: Nemes, Homor D., ill. Rajzinger (3), Borbás (2), Jantos (2), Orsós (2), Káldi I.

A Balogunyomnak az előző hazai mérkőzésén volt egy ötperces rövidzárlata – ami most 90 percig tartott. A Táplán magasabb sebességi fokozatban játszott, ráadásul a Balogunyom csak imitálta a védekezést. Néhány hazai játékosnak még a 6. fordulóban sem kezdődött meg az idény. A vendégeknél mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Ják–Rábatótfalu 2-4 (0-2). Ják, 150 néző, vezette: Harcsár R.

Ják: Szalay – Máté (Kovács G.), Odler, Bihun, Polgár, Takács, Yarish, Vizserálek (Horváth A.), Mészáros, Farkas G. (Neubauer), Kiss R.

Rábatótfalu: Gongola – Keresztúri, Náricza, Domján Dá., Szakács, Balázs A., Sütő (Düh), Balázs L., Jéger (Merkli), Molnár A. (Senkó), Domján Do.

Gólszerzők: Takács, Horváth A., ill. Balázs L. (2), Szakács, Jéger.

A szervezetten futballozó vendég gólokkal büntette a hazaiak hibáit. A Ják csak az utolsó negyedórában játszott úgy, ahogyan tud, ahogyan kell. Fel is zárkózott két gólra és izgalmassá tette a hajrát. De túl nagy előnyt adott ellenfelének, már nem tudta döntetlenre menteni a meccset, mert ziccert hibázott, kapufát rúgott. Megérdemelten nyert a Rábatótfalu.

Viszák–Tutitextil-Körmend VSE 0-7 (0-4). Viszák, néző, vezette: Gaál Á.

Viszák: Szabó Gy. (Tarafás) – Németh I., Tóth P., Agg M., Benkő, Novák, Horváth R., Agg A., Vass, Kádár, Sütheő.

Körmend: Sály – Sipos (Pesti), Velekei (Simon), Horváth Á. (Vajda), Osvald, Törő, Horváth D., Petrovics, Horváth A., Jóna (Sákovits), Vilics.

Gólszerzők: Osvald (3), Pesti, Vajda, Horváth Á., Petrovics.

A Felsőcsatár–Club Walnut Nádasd mérkőzést – mivel a nádasdiak a Magyar Kupa főtábláján szerepeltek az elmúlt hétvégén – majd december 1-jén rendezik meg.