duatlon

2020.10.21. 18:53

Kőszegi elsőség – Jól szerepeltek a vasi versenyzők

A Kőszegi Triatlon és Úszó Klub korosztályos csapatai egy első, három második és egy harmadik helyezést szereztek a duatlon országos bajnokságon.

A kőszegi serdülő fiúcsapat a dobogó tetején. Balról: Medvegy András, Laki Barnabás, Hóbor Lehel Fotó: Kőszegi Triatlon és Úszó Klub

Az idei év utolsó versenyén, a tavaszról áthelyezett balatonboglári duatlon országos bajnokságon vettek részt a Kőszegi Triatlon és Úszó Klub sportolói. Egymást követték a különböző korosztályos futamok, amelyek szinte mindegyikében volt indulója a vasi klubnak. A gyermek korcsoportban a fiúknál Hóbor Álmos 68 versenyző közül a 16. lett. Ezt követően a serdülők futamai jöttek, amelyekben több kőszegi versenyző is rajthoz állt. A fiúknál a négy vasi közül az első futást követően a kerékpár első körében már hárman az első 18 fős bolyban tekertek, végig együtt is maradtak, végül pedig egy jó futással zárták a versenyt; Medvegy András 7., Hóbor Lehel 11., Laki Barnabás 12. helyen ért célba – itt 45 induló volt. A csapateredménnyel pedig magyar bajnokságot nyertek a fiúk.

A lányok is jó eséllyel indultak, náluk kisebb csoportokra oszlott a mezőny. Végül Básthy Katalin 12., Stumpf Anna 19., Bozsó Fanni 25. helyen (44 induló) ért célba, csapatban a dobogó második fokára állhattak fel. Ezek után a legfiatalabbak jöttek. Az újonc 1 korosztályban (40 induló) három fiú is indult a kőszegi egyesület színeiben, Kovács Levente negyedik lett, csapatban Komjáthy Dáviddal (27.) és Stumpf Vincével (28.) ezüstérmet szereztek. Délután a sprinttáv (5 km futás – 20 km kerékpár – 2,5 km futás) futamaival folytatódott a verseny. A női junior korosztályban Hóbor Eszter 9., Medvegy Nóra 10., Fekete Adél 14. lett, csapatban pedig ezüstérmet érdemeltek ki az alpokaljai lányok. Ezután már csak a férfi ifjúsági futamban voltak érdekeltek a kőszegiek, itt Hóbor Zalán 10. lett, Thaler Leventével (21.), valamint Molnár Leventével (31.) pedig a csapatversenyben a harmadik helyen végeztek.PA