kézilabda

2020.11.01. 18:31

SZKKA II.: idegenbeli botlás

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 5. fordulójában a Sylver OPS Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U20 a Kozármisleny vendégeként kapott ki.

Győri Viktória négy gólt tett a közösbe

Kozármisleny SE–Sylver OPS Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U20 33-21 (14-11). – Kozármisleny, 250 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Fehér, Kékesi.

SZKKA: Christe, Dobány (kapusok), Biró 2, Franka 2, Kulcsár 3, Pődör B. 8, Horváth A. 1, Szmolek, Forgács, Zsemberi, Győri 4, Tóth A., Temesvári 1. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 1-3. 20. perc: 9-9. 28. perc: 11-11. 37. perc: 18-12. 42. perc: 23-13. 51. perc:

29-18.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3.

A szombathelyi együttes több játékosát nélkülözte. Ennek ellenére jól kezdte a meccset és a folytatásban is tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével. Felváltva estek a gólok, fej fej mellett haladtak a csapatok, a Kozármisleny csak a félidő hajrájában tudott kicsit meglépni. Fordulás után viszont alaposan bekezdett a vendéglátó, 4-0-s rohammal nyitott (35. perc: 18-11) – és a folytatásban már nem is engedte ki a kezéből az irányítást. Ekkor már gyengébben védekezett az SZKKA, könnyű gólokkal tette magabiztossá a győzelmét a Misleny.

Pődör Zoltán: Büszke vagyok a lányokra, szép dolgokat csináltak, jól játszottak végig. Tudtuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, de az első félidőben próbáltuk bizonyítani az ellenkezőjét. Nem vagyok csalódott, nem ezt a meccset kellett megnyernünk.