2020.12.03. 20:13

Sima Falco-siker – Nem okozott gondot a szomszédvár ZTE

A Falco-­Vulcano Energia KC Szombathely NB I-es kosárlabdacsapata a szomszédvár ZTE vendégeként aratott nagyon sima, 26 pontos győzelmet.

20201203 Zalaegerszeg férfi kosárlabda nb1 ZTE KK(fehér)-Falco(fekete) Katona Tibor KT Zalai Hírlap

Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap

A Falco több mint egy hónapja nem játszott tétmérkőzést, a ZTE legutóbb hétfőn lépett pályára (otthon kapott ki 97-77-re az Albától). A hatodik fordulóból elmaradt meccset pótoltak a felek – a Falco eddig csupán kettő, a ZTE három bajnokit tudott le. A zalaegerszegi gárda teljes kerettel vetette bele magát a csatába, míg a szombathelyiektől Evan Bruinsma személyében egy kulcsember hiányzott.

A találkozót a Falco kezdte jobban, pontosabban – de 0-4 után máris jött az első hazai tripla. Searcy játékán nem látszott a hosszú kihagyás, remek formának örvendett, jól dolgozott a Falco centere a palánk alatt. Kis idő után egyértelműen magához ragadta az irányítást a szombathelyi alakulat (4. perc: 7-12).

– Anderson is jól pörgött, jól mozgatta a csapatát. Erős tempót diktáltak a felek, a ZTE pedig nem hagyta magát, rendre felzárkózott. Az etap második fele kiélezett párharcot hozott, mindkét oldalon akadt kihagyott helyzet, eladott labda. De tartotta előnyét a Falco.

Perl jól, fontos pontokkal szállt be a játékba. Időt kellett kérni zalai oldalon (8. perc: 14-20). Fel is zárkózott a házigazda, sőt, a második negyed elején megfordította az állást (11. perc: 22-20). Kapkodva, sok hibával játszott ekkor a Falco – sorra adták el a labdákat a szombathelyiek, ráadásul rendkívül rossz dobóformával rukkoltak elő. A ZTE viszont belelendült, ráérzett a lehetőségre.

Amikor Gasper Okorn időt kért, már öt ponttal vezetett a házigazda (12. perc: 25-20). Váradi duplája törte meg az egyre kínosabb szombathelyi gólcsendet. Magára talált a Falco, ismét elkapta a fonalat, váltott vezetéssel folytatódott a mérkőzés (16. perc: 25-26). Az első félidő hajráját megpróbálta megnyomni a Falco – a ZTE azonban tartotta a lépést (20. perc: 34-35).

Fordulás után rögtön triplával nyitott a ZTE. A másik oldalon ismét Searcy harcolt ki főszerepet magának. Hat szombathelyi pont után máris időt kért a ZTE (23. perc: 37-41). De lendületben maradt, Perl pontjaival távolodott a Falco (25. perc: 40-47). Erőltette a triplákat a ZTE, ekkor nem is célzott rosszul – zárkózott becsülettel. Váltott pontokkal közelítettek a csapatok az etap hajrájához.

Végül hatpontos Falco-vezetésről kezdődhetett az utolsó játékrész (30. perc: 50-56). Váradi triplája vezette fel a negyedik negyedet.

A ZTE szívósan küzdött, de Perl zsákolása után már tízpontos különbséget mutatott az eredményjelző (32. perc: 55-65). Időt kért a házigazda. De ekkor már nem sikerült be­lassítani a lendületbe jött szombathelyi együttest (34. perc: 57-70). Lake korán kipontozódott, ez sem vetette vissza a Falcót. Szervezett, rutinos játékkal őrizte tíz pont fölötti fór­ját (37. perc: 60-75). A végére nem is maradt izgalom – sőt, kiütéses, 26 pontos vereséget mért riválisára a remekül teljesítő Falco. Nem látszott a hosszú kihagyás a vasiakon.

Jegyzőkönyv

Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely

64-90 (18-20, 16-15, 16-21, 14-34)

Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány G., Farkas G., Minár L.

ZTE: Duren 15/6, Delas 9, Bonifert 3/3, Vuko 16/6, Glenn 4. Csere: Szabó Zs. 10/3, Simon K. 5, Polster –, Völgyi –, Plézer 2, Csuti –, Szalay –. Edző: Ante Nazor.

Falco: Anderson 6/3, Doktor 6/6, Benke 11/3, Milosevic 5/3, Searcy 18. Csere: Perl 14, Váradi 19/9, Kovács B. 5, Lake 6, Dancsecs –. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-12. 8. perc: 14-20. 12. perc: 25-20. 16. perc: 25-26. 20. perc: 34-35. 23. perc: 37-41. 25. perc: 40-47. 30. perc: 50-56. 32. perc: 55-65. 37. perc: 60-75.

Kipontozódott: Lake (34.)