Frissen Vasból

2021.04.11. 20:38

Negyedik a Körmend – Hosszabbításban bukták el a bronzmeccset a Rába-partiak

Hosszabbításban dőlt el a bronzérem sorsa a kosárlabda Magyar Kupában. Az Egis Körmend a sírból hozta vissza a meccset, de a végén peches volt és egy ponttal alulmaradt a Szolnoki Olajbányásszal szemben.

Tóth Judit

Fotó: Nemzeti Sport/Földi Imre

Két csalódott csapat találkozott vasárnap délután a budapesti Ludovika Arénában a Zsíros Tibor Férfi K&H Magyar Kupa bronzmeccsén. Az elődöntőben a Szolnoki Olajbányász a szombathelyi Falcótól szenvedett nem várt mértékű vereséget, az Egis Körmend pedig csúnyán botlott a DEAC ellen.

Már az első percekben látszott, hogy ezúttal más arcát mutatja a Körmend, lendületesen álltak bele a meccsbe a vasi piros-feketék. A Szolnok szintúgy. Durázi látványos szerelése után gyors kosárváltással indult a találkozó, majd Taylor emelkedett Kovács fölé, aminek egy dupla lett a vége. Warner megszerezte a meccs első tripláját, majd Kovács dobott egyet (8-6). Mócsán is jó formát mutatott, az ő triplájára Badzimtól azonnal jött a válasz. Pörgött a meccs, a védekezés egyik csapatnak sem volt túl fontos. Az etap derekán visszavett a lendületből mindkét fél. Ferencz triplával szállt be a meccsbe, de Warner közelije után Pongó egyenlített egy hármassal a kisszünetre (23-23).

A második negyed elején Pongó gyors öt pontjával meg tudott ugrani a Szolnok (28-23). A Körmend leblokkolt, négy percig nem tudott betalálni, végül Simons törte meg a rossz sorozatot. A 16. percre kilenc pont volt a különbség (36-27), csak Simons tartotta a lelket a Körmendben. Az amerikai vezényletével egy pontra zárkóztak a vasiak (36-35). Az etap második felében felpörgött a mérkőzés, visszavette a vezetést a Rába-parti egység (36-37). De Gibson két triplájával rendezte sorait a Szolnok. Négypontos előnye volt a szolnokiaknak a nagyszünetre (45-41).

A második félidőben hamar kilencpontos differenciát mutatott az eredményjelző, az Olaj javára (52-43). Taylor kosaraival és Ferencz triplájával egy pontra zárkózott a vasi csapat (52-51). Büntetőkkel ismét meglépett az Olaj, de jött egy újabb tripla Simonstól. Bármennyire is akarta, nem tudta átlépni saját árnyékát a Körmend. Az Olajbányász megint meglépett hat ponttal, de Ireland kozmetikázott. Taylor blokkolt, majd szerzett egy kettest (66-64), de Kovács és Pongó hárompontosaival megugrott a Szolnok. Fáradt a Körmend, az Olajbányász 11 pontra igazíthatta a különbséget (77-66). Simons hidegvérű maradt, majd Mócsán is megvillant, zárkózott a Körmend (77-72). Megint jött egy roham a szolnokiaktól, Subotic alakíthatta tízre a különbséget (82-72), majd meglett a legnagyobb differencia (84-72). A végjátékban eldőlni látszott a találkozó, Simons hozta vissza a sírból a meccset, aztán a feljavuló játékot mutató ­Thames egyenlített büntetőkkel (88-88).

Következett a hosszabbítás. Warner és Badzim sem hibázott a triplavonaltól, a Körmendnél meg Ireland és Thames maradt higgadt. A végén hárompontos körmendi vezetésnél Pongó dobott két büntetőt. Ezután a Körmend elszúrta a bedobást, Cakarun meg bedobta a közelit. Drámai végjátékban egy ponttal tudott nyerni a Szolnok, megszerezve ezzel a bronzérmet. A Körmendnek pechje is volt – negyedik lett a kupában.

Jegyzőkönyv

Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 104-103 (23-23, 22-18, 21-21, 22-26, 16-15) Budapest, Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött, férfikosárlabda Magyar Kupa, bronzmérkőzés, vezette: Frányó P., Goda L., Farkas G.

Szolnok: Warner 14/6, Kovács 8/6, Badzim 19/15, SUBOTIC 19, Cakarun 10. Csere: PONGÓ 17/9, Gibson 9/9, Zsíros 3/3, Taiwo 3, Juhos 2, Rudner –. Vezetőedző: Gasper Potocnik

Körmend: IRELAND 15/3, Thames 18, Mócsán 10/6, Durázi 4, TAYLOR 21. Csere: SIMONS 25/15, Ferencz 8/6, Németh –, Takács –, Tóth 2. Vezetőedző: Antonis Constantinides

Az eredmény alakulása. 5. perc: 11-11. 8. perc: 14-17. 12. perc: 25-23. 16. perc: 36-27. 22. perc: 48-43. 26. perc: 58-53. 35. perc: 77-69. 37. perc: 82-72.

Kipontozódott: Ireland (45.)