Kézilabda NB II.

2021.10.05. 20:21

Pályán a női kézisek – A Kinizsi nyerte a Celldömölk elleni megyei rangadót

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 3. fordulójában hét góllal verte a Sárvár a Celldömölköt a megyei rangadón, győzött a Bük is, az SZKKA II. azonban elvérzett Veszprémben.

Szemes Jázmin két góllal vette ki részét a sárvári sikerből

Fotó: Benkő Sándor

Sárvárfürdő Kinizsi–Celldömölki VSE 32-25 (14-14). Sárvár, 120 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gyalog, Szűcs

Sárvár: Jurik – Nyári 1, Jenőfi 6, Barcza 8, Soós 1, Cser 5, Szemes 2. Csere: Varga, Lőrincz (kapusok), Vajda 3, Horváth I. 3, Bognár 2, Gerencsér 1, Dávid. Edző: Pupp Adél.

CVSE: Tömő A. – Kazári R. 4, Szomorkovits L. 5, Szuhogyi L. 3, Szecsődi V. 8, Bagics T. 2, Győrvári G. 1. Csere: Geiger Cs., Németh E. 2, Barabás H., Pup S., Marton H., Gyurák R., Imre R., Szomorkovits A. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A hazaiak nagyon álmosan, sok hibával kezdték a mérkőzést. A lelkes celliek az első harminc percben tartották a lépést a Kinizsivel, hol egyik, hol a másik gárda vezetett. Szünet után viszont rákapcsolt a Sárvár: védekezése szigorodott, támadásai dinamikusabbak lettek, és egy 4-0-s sorozattal gyakorlatilag el is döntötte a meccset.

Pupp Adél: – Nehezen indult a mérkőzés, de a második játékrészben összekaptuk magunkat és hoztuk a köte­lezőt.

Salamonné Csótár Adrienn: – Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, amíg bírtuk erővel, küzdöttünk, hajtottunk. A lányok mindent kiadtak magukból, kevés felnőtt játékos áll rendelkezésünkre.

Büki TK–Resolute KC Tapolca 35-25 (19-12). Bük, 100 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth, Krupánszki

Bük: Szücs, Büki (kapusok), Szabó D. 10, Szabó N. 2, Gősi 3, Marton 1, Szabó R. 3, Kelemen 1, Szekér, Megyeri 1, Tar-Pukler 10, Tóth 4. Edző: Baranyai Enikő.

Lendületesen kezdte a mérkőzést a Bük és hasonlóképpen folytatta. A Tapolca minden egyes hibáját keményen büntette a vasi csapat, így fél óra elteltével 19-12-t mutatott az eredményjelző. Térfélcserét követően sem változott a forgatókönyv, meggyőző játékkal 10 góllal nyert az esélyesebb BTK.

Veszprém Pannon SE–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U22 36-30 (22-13). Veszprém, ­Wartha Sportcsarnok, 50 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Szöllősi D., Szöllősi S.

SZKKA U22: Németh, Christe (kapusok), Biró 2, Káli, Juhász, Ihász, Német, Gombás, Marton, Kadlicsek 10, Szmolek 7, Pál 4, Papp 2, Kuglics, Forgács 5, Mersich. Edző: Skoda Bence.

Rosszul kezdte a mérkőzést az SZKKA, és később sem tudta megtörni a Veszprém dominanciáját. A félidő végére 9 gólos előnyt épített ki magának a hazai alakulat. Fordulást követően magára talált a Szombathely, fokozatosan dolgozta le hátrányát, de négy gólnál közelebb nem tudott férkőzni a Veszprémhez. A házigazda végül simán megnyerte a mérkőzést.