Frissen Vasból

2021.11.13. 20:08

A Szolnok nyerte a Rába-parti rangadót – fotók

A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság tizedik fordulójában hazai pályán szenvedett vereséget az Egis Körmend a szolnoki csapattól.

Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász 82-93 (24-27, 22-25, 19-17, 17-24)

Körmend, 1900 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Farkas G., Győrfy R.

Körmend: Stokes 24/12, Takács 4, Garrett 15, Savic 17/9, Ferencz 5/3. Csere: White 17/6, Durázi –, Krivacevic –, Kiss –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Szolnok: Cummings 7/3, Taiwo 7, Subotic 17/3, Badzim 19/15, Pongó 2. Csere: Cakarun 21, Gilszki 3/3, Solano 11/3, Rudner 3/3, Zsiros 3. Edző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-5. 7. perc: 16-19. 13. perc: 30-31. 18. perc: 41-45. 22. perc: 46-54. 27. perc: 57-63. 33. perc: 67-78. 38. perc: 80-87.

Kipontozódott: Taiwo (20. perc).

Parádés hangulatban izzott a körmendi katlan, ahol Stokes duplája, majd Savic triplája ugrasztotta talpra a közönséget. A vendégek első pontjait Cummings szerezte, aki egyből egy trojkával jelezte, hogy meccsben van a Szolnok is. A harmadik percben Taiwo sikeres büntetőivel már az Olajnál volt az előny, majd Subotic süllyesztett el egy újabb szolnoki triplát (7-11). A Körmend kezdeti nagy lendülete megtörni látszott, hatpontos előnyre tettek szert a jászságiak (9-15). Őrült tempót diktáltak a csapatok, a nagy rohanásból a házigazda jött ki jobban, hiszen a nyolcadik percben Stokes büntetőivel visszavette a vezetést a Körmend (21-19). A negyed mégis szolnoki előnnyel zárult, mivel 10 másodperccel az etap vége előtt Badzim távolijával 24-27-re módosult az állás.

A folytatásban tovább nőtt a különbség a csapatok között, a Potocnik-legénység, Solano zsákolásával már 7-tel ment a vendég alakulat (24-31). Kezdett egyre idegesebbé válni a hangulat hazai oldalon és nem mindig értett egyet a publikum a játékvezetői ítéletekkel. A Körmend hatalmas szívvel visszakapaszkodott, majd White sikeres közelijével ismét a maga javára tudta fordítani a meccset a 13. percben (32-31). Sokáig azonban nem örülhettek Ferenczék, mert pillanatok alatt ismét jelentős, immár nyolcpontos előnybe kerültek a vendégek, amiből hatot meg is tudtak tartani a félidő végéig. A nagyszünet előtti utolsó másodpercekben idejekorán veszítette el Gasper Potocnik Taiwot, aki begyűjtötte ötödik személyi hibáját, így kipontozódott.

A harmadik negyedben minden ott folytatódott, ahol korábban abbahagyták a felek: a Szolnok folyamatosan a házigazda előtt járt, nem tudott váltani a Körmend. Egyre több technikai hiba csúszott a Rába-partiak játékába, amit az Olaj kíméletlenül kihasznált. Ennek ellenére nem tudott meglógni a jászsági alakulat, így az utolsó 10 percre négypontos szolnoki előnyről (65-69) rugaszkodtak neki a csapatok.

A végjáték első három perce rémálomszerűen alakult a Körmend számára, a sorozatos labdavesztések és sikertelen dobások 13 pontos szolnoki előnyt eredményeztek (67-80). A Rába-partiaknak ugyan volt még egy rövid fellángolása, de a remélt feltámadáshoz ez kevés volt, így megérdemelten nyerte az Olajbányász a piros-feketék rangadóját.