Labdarúgás

2023.03.06. 18:46

Gólerős meccsek nyitásként - Tavaszi rajt a megyei II. északi csoportjában - fotók

A 16. forduló mérkőzéseivel megkezdődött a 2022/2023-as megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi szezonja az északi csoportban.

Fotó: © Cseh Gábor

Bozsok–Kemenesalja 3-1 (2-0). Bozsok, vezette: Mónos J.
Bozsok: Szenteleki – Bigner, Kratochwill, Hankó Viktor, Pál (Iker), Dévényi (Kalmár), Dobány P. (Kappel), Kovács P. (Páter), Szalai, Tompek, Kiss M..
Kemenesalja: Hujbert – Németh M., Őri (Bodor), Szabó B., Géczi (Kolompár), Czöndör, Horváth B., Lőrincz, Pethő, Erdélyi, Ölbei.
Gólszerzők: Tompek, Dobány P., Pál, ill. Czöndör B.

Korán magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, sőt, 15 perc után már kétgólos előnyre tett szert – a vendégek felívelt labdákból próbáltak veszélyeztetni. A második játékrészben mindkét oldalon adódtak helyzetek, a hazaiak győzelme viszont nem forgott veszélyben, megérdemelten tartották otthon a három bajnoki pontot.

Alsóújlak–Boba 2-0 (0-0). Alsóújlak, vezette: Talabér N.
Alsóújlak: Gábor – Hantó, Pados (Hancz L.), Toldi (Káldi), Varga Á., Varga N., Gampel D., Vasas (Papp A.), Kántor, Nagy Z. (Kaposi), Varga R.
Boba: Fábián – Dornai, Pityer (Szabó J.), Binder, Kóbor (Balogh Ma.), Kozári, Szigeti (Dákai), Farkis (Balogh Mi.), Magyar, Prépost (Fodor), Bugyi.
Gólszerzők: Varga R., Káldi.

Kemenesmagasi–Uraiújfalu 2-2 (1-1). Kemenesmagasi, vezette: Marácz Z.
Kemenesmagasi: Papp Á. – Poós, Bándoli, Molnár Zs., Horváth T., Solymos (Fülöp), Király, Palotai, Csemer, Kerekes, Molnár T.
Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Gáspár (Németh B.), Gallen, Szabó B. (Czenki), Németh Z., Pungor Sz., Kovács G., Simon, Keszei, Vörös (Agg).
Gólszerzők: Molnár T., Kerekes, ill. Szabó M. (2).

Újperint–Szeleste-Pósfa 3-0 (2-0). Újperint, vezette: Németh L.
Újperint: Horváth B. – Fliegler, Viszket (Hujber), Baranyai (Kovács Zs.), Egyed (Nyári), Tamás, Hegedűs, Czingráber, Sásdi, Szabó Z. (Kiss Á.), Szalay (Kovács G.).
Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Nardai, Németh B., Horváth D. (Kovács M.), Pethő Norbert, Riba, Molnár G., Kovács R., Horváth E., Kovács T.,
Horváth L.
Gólszerzők: Egyed (2), Nyári.

Gencsapáti–Sé Honvéd 2-0 (1-0). Gencsapáti, vezette: Bagoly G.
Gencsapáti: Horváth Gy. – Pochernin (Tóth B.), Sulyok (Jónás), Kovács G. (Lőrincz), Soldatenko, Dancs, Fülöp, Bokor (Skrapits), Roshko, Egyed, Janek.
Sé: Földi – Szalay D., Séfer, Kiss M. (Rada Á.), Werderits (Sümegi), Muzsai (Kovács K.), Halmos, Nemes, Farkas K. (Fichtacher), Kovács T., Kiss Máté.
Gólszerzők: Dancs (2).
Kiállítva: Séfer (77., Sé).

Rögtön magához ragadta a kezdeményezést a házigazda, gyorsan előnybe is került – majd a folytatásban is enyhe fölényben játszott. A második félidőben nagyobb energiákat mozgósítottak a vendégek, de főként mezőnyben zajlott a játék. Aztán a kiállítás megpecsételte a Sé sorsát, mert innentől kezdve sorra dolgozta ki helyzeteit a házigazda, és a második góllal le is zárta a meccset. Az amúgy sportszerű mérkőzést megérdemelten nyerte meg a Gencsapáti.

Gérce-Vásárosmiske–Elektromol Spari 4-0 (3-0). Gérce, 80 néző, vezette: Pintér B.
Gérce-Vásárosmiske: Fehér – Komáromi (Pethő), Lakatos, Máthé, László, Lőrincz, Lerik, Major (Kiss L.), Kovács T. (Sebestyén), Csonka, Kövesdi.
Spari: Pungor – Neubauer (Belső), Kovács A., Boldizsár, Kovács A. (Sipos), Pulai, Láda, Pados, Németh V., Varsányi, Schmidt (Barbalits József).
Gólszerzők: Major, Lőrincz, Kovács T., Máthé.

A mutatott játék, a helyzetek száma alapján megérdemelten szerezte meg a három pontot a házigazda. A hazai csapat a győzelmet a sportköri elnök mielőbbi felgyógyulásához ajánlja.

Schott Lukácsháza–Conoil Mersevát 3-0 (2-0). Lukácsháza, vezette: Héra Cs.
Lukácsháza: Bán – Szentkúti (Lévai), TOLDI, Gombás, PUNGOR (Tóth D.), Németh B. (Bolfán), Szűcs (Németh N.), CSUKA, Rozmán (Horváth Sz.), Dr. LÁSZLÓ, BŐSZE.
Mersevát: PATYI – Gönye, Dénes, Csite, Horváth Zs. (Szalai-Golda), Orbán, Homlok, Nagy Á., Takács M. (Rába), Takács B., Döbröntei.
Gólszerzők: Horváth Sz., Bősze, László.

A hazai csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést, nagy mezőnyfölényben, igaz sokszor pontatlanul futballozott a mérkőzés elejétől kezdve. A félidő közepén egy formás támadás után a vezetést is megszerezte, majd egy pontrúgást követően tovább növelte az előnyét. A második félidő is nagy lukácsházi fölényt hozott,  elvétve láthattak kontrákat a vendégektől a szurkolók – a hajrában esett a harmadik hazai gól. Kiváló játékvezetés mellett a sok pontatlanság ellenére is magabiztos győzelmet aratott a hazai gárda.

A következő, 17. forduló menetrendje, szombat, 14.30: Boba–Kemenesmagasi, Kemenesalja–Alsóújlak. Vasárnap, 14.30: Spari–Lukácsháza, Szeleste-Pósfa–Gencsapáti, Uraiújfalu–Újperint, Pecöl–Bozsok.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.