2023.05.09. 20:29

A harmadik diadal! - Elődöntő: csak hosszabbításban kapott ki a ZTE - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének harmadik felvonásán is legyőzte a ZTE-t a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely hosszabbításban gyűrte le a ZTE-t – és bejutott a fináléba!

Forrás: Unger Tamás

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 95-94 (25-21, 18-18, 17-23, 24-22, 11-10) Szombathely, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, elődöntő, első összecsapás, vezette: Cziffra Cs., dr. Mészáros B., Makrai M.

Falco: Pot 15/6, Cowels 8/6, Kovács B. 7/3, Tiby 18/3, Keller 10/3. Csere: Perl 23/9, Barac 12, Krivacsevics 2, Sövegjártó –. Edző: Milos Konakov.

ZTE: Trice 26/6, Rakicevic 25/6, Polster –, Smith 2, Ostojic 20/3. Csere: Keller I. 3/3, Németh Á. 8, Csuti –, Zsíros 10/6. Edző: Sebastian Krasovec.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-4. 4. p.: 16-9. 7. p.: 16-15. 11. p.: 25-23. 14. p.: 27-27. 18. p.: 39-33. 20. p.: 43-39. 22. p.: 45-45. 25. p.: 54-49. 27. p.: 54-58. 30. p.: 60-62. 34. p.: 70-71. 36. p.: 75-71. 39. p. 80-79. 42. p.: 89-85. 44. p: 93-90. Kipontozódott: Smith (35.), Németh Á. (37.).

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó elődöntő első két meccsét simán nyerte a Falco. A fel­adat adott volt a Falco számára: a harmadik győzelméért indult harca, azzal a szándékkal, hogy lezárja a párharcot!

Óvatos kezdés után a Falco ritmust váltott, meglépett. Cowels kétszer is betalált távolról, Keller is remekelt – időt kért a ZTE (4. perc: 16-9). Majd Trice vezérletével felzárkózott a zalai gárda (7. perc: 16-15). Ugyan a Falco diktálta a tempót, de ZTE ott loholt ellenfele nyomában. Gyengén dobott a vasi együttes, így a motivált zalai gárda okozott kellemetlen pillanatokat – sőt, egyenlített (14. perc: 27-27). Küzdelmes csata kerekedett a meccsből. Trice szinte egyedül vitte a hátán a ZTE-t. Tiby lendült bele a nehéz pillanatokban – ismét szusszanásnyi előnyhöz jutott a Falco (18. perc: 39-33). De a szívós ZTE ismét felzárkózott. Az első félidőt így  „csak” négy ponttal nyerte a Falco (20. perc: 43-39).

Fordulás után 6-2-vel nyitott a ZTE, egyenlített (22. perc: 45-45) Próbált ritmust váltani, előnyt kiharcolni a Falco (25. perc: 54-49). Azonban ismét egyenlített a remekül dobó zalai gárda – nem játszott jól, küszködött a Falco. Fordított is a vendég (27. perc: 54-58). A Falco képtelen volt gyűrűbe találni – így a ZTE kezdhette előnyből a negyedik negyedet (30. perc: 60-62). Felváltva került a gyűrűbe a labda, felváltva vezettek a csapatok. Kovács szerzett fontos triplákat hazai oldalon. Fogyott az idő, nem bírtak egymással a felek (34. perc: 70-71). A szurkolók támogatását élvezve némi lépéselőnybe került a Falco (36. perc: 75-71). De továbbra is gyengén támadott, így váltott vezetéssel közelített a hajrá. Az utolsó perc 80-78-ról kezdődött. Pot rontott, de Trice eladta a labdát, az ellentámadást Pot zárta kosárral (82-78). A ZTE időt kért, majd Rakicevic triplát dobott (82-81). Hazai időkérés után Perl büntetőzött jól (84-51). Három büntetőt dobhatott Trice, nem hibázott (84-84). Perl dudaszós dobása leperdült a gyűrűről – következhetett a hosszabbítás. A ráadásban is szoros csatát vívtak a felek. Végül Perl utolsó pillanatban (!) célba érő duplájával kicsikarta a győzelmet a Falco! Ezzel a címvédő lezárta az elődöntőt, és bejutott a fináléba!

Milos Konakov: – A legfontosabb most az, hogy megcsináltuk, nyertünk, 3-0-val lezártuk az elődöntőt. Nem ez volt életünk meccse, nagyon kellett a szurkolóink támogatása, akik 45 percig ott álltak mögöttünk – nagy, nagy köszönet jár nekik! Most tudunk egy kicsit szusszanni, aztán ráfordulunk a bajnokság legfontosabb szakaszára – pokolian nehéz döntő vár rűnk!

Sebastian Krasovec: – Gratulálok a két csapatnak, a két szurkolótábornak – nagyszerű meccset játszottunk kiváló hangulatban. Nehéz egy egy labdával elbukott mérkőzés után mit mondani, de azt hiszem, hogy a mai teljesítményünk után megérdemeltünk volna még egy meccset. Az előző összecsapáson még nem tudtuk pótolni a sérült O’Reilly játékát, ezúttal viszont jól alkalmazkodtunk a körülményekhez. Büszke vagyok csapatomra.