Lukácsházán ikszelt a Bozsok

2023.05.02. 17:00

Megyei II.: nyolc gól a Mersevát–Pecöl, tíz találat a Rum–Körmend meccsen - fotók

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában a 24. forduló mérkőzéseit rendezték, a déli csoport csapatai pedig a 20. játéknap meccseit játszották le.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Fotó: © Cseh Gábor

Észak

Gencsapáti–Kemenesmagasi 2-1 (2-0). Gencsapáti, vezette: Szabó B.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Sulyok (Bokor), Varga R. (Skrapits), Soldatenko, Dancs, Fülöp, Tóth B. (Lőrincz), Roshko, Egyed, Janek.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Berghoffer, Fülöp, Molnár Zs., Horváth T., Molnár T., Bándoli, Csemer, Poós, Peresznyei, Holdosi (Princzes).

Gól: Sulyok, Dancs, ill. Fülöp.

A hazai csapat gyorsan vezetést szerzett. A folytatásban is uralta is a meccset, növelte az előnyét. Ám a második félidőben harcosabban futballozott a vendég, szépített. A folytatásban mindkét gárda szerezhetett volna gólt, de a vendégeket kisegítette a kapufa, a hazaiak pedig a 93. percben a gólvonalról mentettek. Egy szívós, nagyot küzdő ellenfelet győzött le a Gencs.

Schott Lukácsháza–Bozsok 1-1 (0-0). Lukácsháza, v.: Imre B.

Lukácsháza: Bán – Bolfán, Szentkúti, Toldi (Németh N.), GOMBÁS, Pungor (Németh B.), Döbör (Horváth M.), VARGA M., Rozmán (Tóth D.), László (Krancz), Bősze.

Bozsok: Farkas G. – Bigner, Dobány Patrick (Páter), Németh O., Pál (Kalmár), Dévényi, Kovács P., Szalai, Tompek, Kiss M., Kaposi (Hankó).

Gól: Németh B., ill. Páter.

A hazaiak nagy lendülettel, nagy fölénnyel, nagy helyzetekkel kezdtek. A félidő közepén kiegyenlítődött a játék, a vendég magára talált. A második félidő hazai mezőnyfölényt, kevés helyzetet, vendég kontrákat hozott. A 83. percben egy szabadrúgásból betalált a házigazda. Már mindenki a hármas sípszót várta, ám a vendég döntetlenre mentette a meccset. Igazságos az eredmény – a hazaiak nem először bukták el a hoszabbításban a győzelmet.

Conoil Mersevát–Pecöl 3-5 (0-1). Mersevát, 80 néző, v.: Pintér B.

Mersevát: Patyi – Gönye, Dénes (Barabás), Pethő (Takács M.), Csite, Horváth Zs., Orbán, Homlok (Kulman), Nagy Á. (Szalai-Golda), Takács B., Döbröntei.

Pecöl: Kollarics – Kiss B., Szabó P., Orsós, Svób, Gyürü, Oszkó (Németh I.), Farkas E. (Pálfi), Joó, Horváth B. (Somogyi), Németh Z.

Gól: Horváth Zs. (3), ill. Szabó P. (3), Gyürü (2).

A gólgazdag, jó iramú mérkőzésen a házigazdának sikerült megnehezíteni a jól kontrázó pecöli együttes dolgát.

Elektromol Spari–Kemenesalja 3-3 (1-2). Szombathely, v.: Busi L.

Spari: Pungor – Boldizsár, Tóth A. (Dienes), Varsányi, Pulai, Jónás, Schmidt (Neubauer), Fritz (Pados), Majtényi, Láda, Németh V.

Kemenesalja: Hujbert – Kolompár (Géczi), Őri (Fülöp), Czöndör, Horváth B. (Szücs), Németh M., Lőrincz, Erdélyi, Vajda, Varga R., Szabó B.

Gól: Pulai, Dienes, Varsányi, ill. Vajda (2), Varga R.

A bátor támadófocit erőltették a csapatok. A Spari a meccs elején egy jól eltalált lövésből vezetést szerzett. Mégis a Kemenesalja fordulhatott előnnyel, kétszer is kapuba talált. Szünet után egy percen belül forditottak a hazaiak, ám a hajrában a vendég szép átlövéssel  egalizált.

Sé Honvéd–Boba 2-2 (0-0). Sé, 100 néző, v.: Héra Cs.

Sé: Földi – Szalay, Séfer, Werderits, Muzsai (Örkényi), Halmos, Fichtacher (Kiss Mi.), Farkas K., Kiss Má., Kiss Márton Balázs (Németh A.), Uri.

Boba: László – Magyar, Pityer (Farkis), Binder (Porkoláb), Fodor, Szigeti, Balogh M. (Fábián), Bugyi (Borsodi), Dákai, Dornai, Prépost.

Gól: Kiss Má. (2), ill. Prépost, Bugyi.

A vendég azonnal támadólag lépett fel, ez meglepte a fél gőzzel pörgő hazaiakat. Csupán a félidő utolsó negyedórájára kezdett ébredezni a Sé. A második félidőben is kiegyenlített mezőnyjáték, kemény küzdelem zajlott. Aztán a vendéglátó egy bombagóllal vezetést szerzett. Mindez nem hatott nyugtatóan a hazai játékosokra és a Boba ezt kihasználva három perc alatt fordított. A hátralévő idő csak arra volt elég, hogy a séiek egy jogos  büntetőből egalizáljanak. A Sé az idény leggyengébb játékát nyújtotta, szerencsével szerzett pontot a jól játszó, jól küzdő Boba ellen.

Szeleste-Pósfa–Uraiújfalu 3-1 (2-0). Szeleste, 100 néző, v.: Elek T.

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Nardai, Horváth L. (Németh B.), Maráczi, Horváth D., Fülöp, Pethő, Riba, Molnár G., Horváth E. (Kovács T.), Fehér.

Uraiújfalu: Horváth B. (Szabó Ma.) – Szabó Má., Gáspár (Czenki), Gallen, Szabó B., Burka (Csete), Németh Z., Pungor, Kovács G. (Simon), Keszei, Németh B. (Agg).

Gól: Fülöp, Riba, Pethő, ill. Szabó Má. Kiállítva: Pethő (87., Szeleste-Pósfa).

A hazai csapat határtalan lelkesedéssel küzdött a jó erőkből álló Uraiújfalu ellen és  megérdemelten szerezte meg a fontos három pontot. A Szelestében mindenki jól teljesített.

Gérce-Vásárosmiske–Alsóújlak 0-0. Gérce, 80 néző, v.: Monostori I.

Gérce: Komáromi Z. – Lakatos, Máthé, László (Kövesdi), Pethő, Lerik, Mórocz, Major, Nunkovics (Lőrincz), Kovács T., Csonka.

Alsóújlak: Gábor – Hantó (Kovács Z.), Varga K. (Kaposi), Papp A. (Toldi), Kántor (Ország), Varga Á., Varga N. (Káldi I.), Káldi M., Vasas, Nagy Z., Varga R.

A 90 perc nagy küzdelmet hozott. Az Alsóújlak védekezésre rendelkezett be, néhány kontrát vezetett, míg a hazai csapat a mérkőzést végigtámadva mindent megpróbált hogy feltörje ellenfele védelmét – de ezúttal semmi sem sikerült. A győzelemhez a hazaiak álltak közelebb.

A következő, 25. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Kemenesalja–Sé. Vasárnap, 17.30: Boba–Szeleste, Pecöl–Spari, Bozsok–Mersevát, Alsóújlak–Lukácsháza, Kemenesmagasi–Gérce, Újperint–Gencsapáti.

Dél

Bajánsenye–Őriszentpéter 1-1 (0-0). Bajánsenye, 120 nézőm vezette: Vass I.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Varga D., Hodács (Horváth A.), Horváth M., Kosár, Kovács V., Fábián (Kovács I.), Propszt, Horváth Z., Horváth B. (Bagó, Koczor).

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Kaszás, Sály, Szalai (Varga A.), Horváth L., Kulcsár, Tamaskó, Szabó S. (Mihályka), Mihály, Németh A.

Gól: Propszt, ill. Varga A.

Az őrségi rangadó kezdetén megérkezett a zivatar, amely elrontotta szép számú közönség szórakozását. Az első játékrészben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de támadásaik erőtlenek voltak. A második félidőben a vendégek továbbra is szervezetten védekeztek – és egyre több kontrát vezettek, meg is szerzték a vezetést. Viszont a hazaiak gyorsan egyenlítettek. A hazai fölény ellenére a vendégek a hajrában megnyerhették volna a mérkőzést, három óriási ziccert hagytak ki.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Rábatótfalu 1-2 (0-0). Szombathely, v.: Mórocz Gy.

Gyöngyöshermán: Szabó B. – Tóth M., Németh Sz. (Kondor), Kis Z., Jantos, Bakos (Hegedűs), Dénes (Horváth Á.), Bazsó, Kis L. (Fülöp), Kovács D., Séfer.

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Lovenyák, Bánfi-Nagy (Herczeg), Papp V., Domján D., Sütő, Falb, Domján B., Kovács Á., Dancsecs (Akl).

Gól: Kondor, ill. Domján B., Horváth Á. (öngól).

Kiegyenlített mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött.

Szentpéterfa–Horváth Ranch Kft. Nádasd 1-1 (1-0). Szentpéterfa, 150 néző, v.: Szabó C.

Szentpéterfa: Páll B. – Wágner K., Pataki, Gaál, Skrapits D., Wágner R., Homor, Major, Hoós, Páll Sz., Skrapits I. (Nagy M.).

Nádasd: Rejtli – Pálmai, Péter, Zsoldos, Meskó M., Németh B., Mesics (Szabó I.), Meskó E., Balogh B., Burka, Lónai (Kovács K.).

Gól: Wágner K., ill. Meskó M.

A hazai csapat ezúttal jól futballozott, jól harcolt, sokáig vezetett, de nem tudta eldönteni a meccset. Az utolsó 20 percet pedig megnyomta a vendég, és megérdemelten egyenlített.

Telekes Medosz–Egyházasrádóc 2-1 (1-0). Telekes, v.: Szabó I. Z.

Telekes: Blaskovics – Osbáth, Németh M., Görcsi, Czövek, Kónya M. (Vincze D.), Vincze M., Szakter, Kónya Sz., Valkóczi, Nyári.

Egyházasrádóc: Bali – Németh Martin, Bányik (Varga D.), Varga Z., Fejes, Németh G., Németh Marcell (Rácz), Mészáros, Szijj, Filipovits, Zimonyi.

Gól: Czövek, Szakter, ill. Varga Z.

A hazai csapatnak több hiányzója is akadt, de jól, korai góllal kezdett. És a folytatásban is több helyzetet kidolgozott. A második játékrészben nyílt, küzdelmes csatát láthatott a közönség. A Telekes ismét kapuba talált,  a Rádóc pedig egy pontrúgás után szépített. Végül – korrekt bíráskodás mellett – megszerezte a győzelmet a házigazda, igazi csapatmunkával. A Telekes jobbulást kíván Kónya Milánnak!

Rum–Tutitextil-Körmend VSE 7-3 (4-2). Rum, v.: Koronczai C.

Rum: Miklós (Kozma) – Székely, Gyurkó, Pupp R. (Varga M.), Molnár M. (Horváth T.), Kovács B., Tárkányi, Leitgeb, Rosta, Kovács Z. (Papp B.), Horváth Á.

Körmend: Bérdi – Kocsis, Papp P., Kazinczki B., Simon (Takács), Szatmáry, Petrovics, Sákovits, Jóna, Frühvirth (Horváth B.), Szabó P. (Kazinczki G.).

Gól: Székely (2), Horváth Á. (2), Kovács B., Tárkányi, Pupp R., ill. Jóna, Szatmáry, Simon.

Pinkavölgye-Felsőcsatár–Vasszécseny 4-2 (2-0). Felsőcsatár, v.: Szabó III. Z.

Felsőcsatár: Moór – Szabó B. (Virág), Sipos (Hábetler), Horváth L., Pehr, Csák, Schmalzl (Windisch), Donadi, Böhm, Krajczár, Késmárky.

Vasszécseny: Asztalos – Virág, Dankó, Karai, Székely, Szakács, Németh Zs., Kiss K., Horváth R., Vadász, Németh N.

Gól: Csák, Horváth L., Krajczár, Donadi, ill. Dankó (2). Kiállítva: Székely (83., Vasszécseny), Szakács (80., Vasszécseny).

Tanakajd–Csákánydoroszló 0-2 (0-0). Tanakajd, v.: Talabér N.

Tanakajd: Marcz L. – Hittaller, Szalai, Varga M., Marcz G., Kölkedi, Karáth (Tóth K.), Marcz M., Nagy K., Preiczer, Orsós.

Csákánydoroszló: Baba – Sáfár, Török, Pandur, Dedics, Sárközi, Albert (Urbán), Márton (Dudás), Takács Sz. (Danyi), Németh M. (Draskovics), Takács Á.

Gól: Dedics, Németh M.

A Kajd teljes értékű ellenfele volt a bajnokesélyesnek. A kapu előtt hatékonyabb gárda nyert.

A következő, 21. forduló menetrendje, vasárnap, 17.30: Csákánydoroszló–Körmend, Őriszentpéter–Rum, Egyházasrádóc–Bajánsenye, Vasszécseny–Szentpéterfa, Rábatótfalu–Felsőcsatár, Tanakajd–Gyöngyöshermán, Nádasd–Telekes.