Felkészülés

2023.07.13. 12:51

Döntetlent játszott Nagykanizsán a Haladás

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Szombathelyi Haladás döntetlent játszott az FC Nagykanizsa vendégeként.

Horváth Rajmund a második félidőben kapott szerepet

Fotó: VN/Szántai Krisztina

Nagykanizsa–Szombathelyi Haladás 2-2 (1-2). Nagykanizsa, 250 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés.

Haladás: Mursits (Pálfi, 63.) – Mayer (Frák, 35., Nyíri, 63.), Csató (Jagodics, 63.), Bolla (Csonka, 63.), Tarján (Bosnjak, 63.) – Simut (Mohos, 63.), Tóth M. (Zvekanov, 46., Szakály, 60.) Jancsó (Horváth A., 46., Rácz, 63.) – Perovic (Szvoboda, 46., Horváth R., 63.), Katona (Kelemen, 63.), Kun (Csernik, 63.). Edző: Aleksandar Jovic.

Gólszerzők: Szökrönyös, Kovalovszki, illetve Jancsó, Katona

A szombathelyiek ellenfele az NB III. Nyugati-csoportját a 2022/23-as bajnokságban 3. helyen záró FC Nagykanizsa volt. A vasiaknál próbajátékon szerepel a 19 éves német-montenegrói támadó, Ruvejd Perovic. A Németországban született futballista legutóbb az alacsonyabb osztályban szereplő német Augsburg II.-ben játszott.

11. perc: Szilágyi jobbról, 12 méterről leadott lövését Mursits bravúrral védte

13. perc: Jancsó–Perovic–Jancsó összjáték után Jancsó 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-1)

17. perc: Jancsó remek labdával indította Katonát, a csatár nyolcméteres lövését védte a kapus

24. perc: Ismét Szilágyi próbálkozott, de ezúttal sem tudott túljárni Mursits eszén, a kapus a mezőnybe ütötte a lövést

26. perc: Egy kimaradt szombathelyi helyzet után kontráztak a hazaiak, a labda a jobb oldalon Szökrönyöshöz került, aki 22 méterről a léc alá bombázott (1-1).

32. perc: Jancsó ugratta ki a kilépő Simutot, ziccerét Hala hárította, a kipattanó labdát Katona hét méterről a bal sarokba helyezte (1-2).

50. perc: Kényszerű csere a Haladásban. A szünetben beált Zvekanov a sérült lábára kapott rúgást, cserét kért.

63. perc: Szakály végzett el szabadrúgést balról, 17 méterről. A rövid felső sarokba tartó labdáját a hazaiak kapusa bravúrral szögletre tolta.

67. perc: Rácz remek labdáját Csernik tíz méterről fölé lőtte

70. perc: Kovalovszki 23 méteres szabadrúgása félmagasan a kapu jobb oldalába vágódott (2-2)

88. perc: Kovács gáncsolta el Kelement a tizenhatoson belül. A büntetőt Rácz a jobb sarok mellé lőtte

A lelkes hazai csapat ellen a szombathelyi játékosok közül volt aki többet, volt, aki kevesebbet játszott – a lényeg azon volt, hogy mindenkinek elég játékperc jusson. A helyzetek és a meccs képe alapján a Haladás nyerhetett volna.

– A mérkőzésen elvárás volt, hogy az edzéseken gyakoroltakat átvigyük a mérkőzésre és, hogy mindenki megfelelő meccsterhelést kapjon. – mondta Aleksandar Jovic. – A gólok tudatos akciók eredményei voltak és a második félidőben jónéhány helyzetet sikerült kialakítanunk. Meg kell jegyezni, hogy a Nagykanizsa jól futballozott, látszott, hogy szervezett csapat és sikerült helyzeteket is kidolgoznia. Játékosaim tudják, hogy a hibák a mérkőzés részei, de az a fontos, hogy ezeket a hibákat a bajnokságban minimalizáljuk.

A vasiak szombaton 17 órakor az Illés Akadémián az osztrák másodosztályú SK Sturm Graz II.-őt fogadják.