2023.10.14. 21:27

A Falco esélyt sem adott a Kaposvárnak

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely erődemonstrációt tartott és magabiztosan nyert a Kaposvár ellen.

Fotó: © Cseh Gábor

Kétségtelenül a Falco volt a mérkőzés esélyese, Milos Konakovék harmadik bajnoki győzelmükre készültek, a kérdés csak az votmennyire tudj megszorongatni Váradi Kornél Kaposvára a címvédőt.
Az első negyed még amolyan bemelegítő etap volt, szépen tartotta a lépést a somogyi gárda a Falcoval, amelynek ekkor még nem sikerült meglógnia, a Kaposvár rendre tudott válaszolnia a hazai kosarakra. A negyed végén Puska triplája ért célba, így csak három pont maradt a szombathelyiek hatpontos fórjából (23-20). A második negyed második felében lépett el a házigazda, amely a 17. perc környékén Pot, majd Keller is betalált, így már 39-26-ra vezettek a hazaiak. Szünetre 14 pontos távolságban volt a vasi együttes a KKK-tól (48-34).
Fordulás után magasabb sebességfokozatra kapcsolt a Falco, amit már nem tudott lekövetni a Kaposvár. Öt perc elteltével már 20-szal mentek a sárga-feketék, akik remekül védekeztek. Beindult a hazai henger. A 27. percben Krivacsevics pontjai után 74-42-re módosult az állás, és egyre jobban megmutatkozott a bajnoki címvédő erőfölénye. A negyed 33 pontos hazai vezetéssel zárult. Nem maradt kérdés az utolsó negyedre, maximum annyi, mennyire akarja megverni a Falco ellenfelét. Nos, az utolsó 10 perc ugyan szorosabb játékot hozott, ám a címvédő ennek ellenére gond nélkül elérte ismét a 100 pontot. A szombathelyiek esélyt sem adtak a Kaposvárnak, amely az első félidőben ugyan még jól tartotta magát, a másodikban viszont teljesen felőrölte a címvédő, amely továbbra is hibátlan a bajokságban.

Milos Konakov: – Nagyon jól kezdtük a meccset védekezésben, ami megadta a ritmust a támadásunkhoz. Mindenki, aki pályára lépett nagy elánnal, odaadással vetette bele magát a munkába, aminek meg is lett az eredménye. Szedtünk 50 lepttanót, kiosztottunk 30 gólpasszt, ezzel a két számmal bármilyen edző elégedett lenne, hiszen ez mutatta, hogy mennyire küzdöttünk védekezésben és küzdöttünk utána a lepattanókért. Támadásban pedig nagyon jól elosztottuk a labdát és bárki, aki pályára lépett hozzá tudott tenni a meccshez. Szerdán a BL-ben érkezik hozzánk az Unicaja Málaga, amelynél erősebb csapat Magyarországon, Szombathelyen BL-körülmények között talán még nem lépett pályára. Éppen ezért arra buzdítom a Falco-drukkereket, hogy töltsük meg együtt az Arénát, mutassuk meg, hogy mire vagyunk képesek együtt és egy jó hangulatú meccsel kezdjük el az idei BL-szezonunkat.

Jegyzőkönyv
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kometa Kaposvári KK 103-66 (23-20, 25-14, 30-11, 25-21)
Szombathely, 3100 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P., Balogh Gy., Szilágyi B.
Falco: Pot 16/6, Tanoh Dez 7, Benke 3/3, Tiby 10/6, Keller 4. Csere: Pongó Ma. 12/6, Kovács B. 7/3, Perl 15, Barac 4, Jordano 8/6, Krivacevic 17, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.
Kaposvár: D. Jackson 4, Abell 14/3, Paár 8/3, Fazekas 6, Koprivica 22. Csere: Antalics –, Puska 3/3, Halmai 2, Krnjajski 1, Bogdán 2, Szőke 4, Hajduk –. Edző: Váradi Kornél.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-6. 6. p.: 17-12. 10. p.: 23-20. 13. p.: 28-24. 17. p.: 37-26. 20. p.: 48-34. 22. p.: 51-38. 26. p.: 66-40. 33. p.: 79-51. 38. p.: 95-61. Kipontozódott: Pongó Ma. (39 .p.), Tanoh Dez (40. p.).