2023.11.17. 20:18

Küzdelmes Falco-diadal -Megszenvedett a Kecskeméttel, de nyert a címvédő

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 8. fordulójában a címvédő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Kecskemét vendégeként aratott 1013-96-os győzelmet győzelmet nagy csatában

Forrás: MW/archív

Fotó: Árvai Károly

A címvédő Falco az elmúlt hetekben játszott Oroszlányban, Sopronban, és egy franciaországi Bajnokok Ligája-meccs is szerepelt a menetrendben – mindhárom idegenbeli összecsapást megnyerte.  Most pedig következett egy kecskeméti túra. A KTE gyenge szezont fut, csak két bajnokit nyert meg, a tabella utolsó előtti, 13. helyéről várta az összecsapást. Vasi oldalról Benke ismét hiányzott.

A Kecskemét kezdett jobban (3. perc: 6-2), de aztán a Falco Pot pontjaival fordított (6-7). Akadozott a vasi gárda támadójátéka. Mégis lassan magához ragadta az irányítást. Majd 9-13-as állásnál jött is a hazai időkérés. Váltott pontokkal, váltott vezetéssel folytatódott a meccs (9. perc: 18-17). A második etapot két triplával nyitott a Falco, nehezen tartotta a lépést a KTE (13. perc: 26-32). Az időkérés viszont új lendületet adott a hazaiaknak, elkezdtek zárkózni (35-37) – a pécsi rohamokat szombathelyi időkérés próbálta megakasztani (35-37). A Falcónál Perl, Pot, Jordano termelte a pontokat. Közelített a 10 ponthoz a vasi előny (16. perc: 35-43). De ismét visszajött a meccsbe a szívós házigazda (42-43). A Falco ismét rálépett a gázpedálra – de a félidő dudaszós hazai triplával zárult (20. perc: 50-53).

Fordulás után rohantak és tüzeltek a csapatok, a védekezésre nem ügyeltek – fordított a parádésan dobó KTE (24. perc: 61-60). Szoros csatát vívtak a felek. Kapkodott, bele-belehibázott a Falco (27. perc: 66-71). Perl közben 20 pont fölé tornázta magát – kellett is tőle az extra. 70-76-nál kért időt a KTE. És eltüntette a hátrányát, így maradt izgalom a negyedik negyedre (30. perc: 75-78). A záró játékrészt élesebben, 5-0-val kezdte a Falco. Perl nem tudott hibázni. Egy pillanatra nem adta fel a házigazda, sokadszorra is felzárkózott, sőt, fordított (35. perc: 88-85)! Szenvedett a Falco – kellett az időkérés. Szigorított a védekezésén a Falco, Pot pedig fordított (37. perc: 91-92). Váltott vezetéssel közelítettek a felek a hajrához. Az utolsó perc – Pot demoralizáló triplája után – 96-100-as állásról kezdődött. Pécsi időkérés után Tiby labdát szerzett. Majd Jordano egy büntetőt bedobott (96-101). A hátralévő másodpercekbe belefért még két jó Perl-büntető (96-103) – kicsikarta a diadalt a Falco!

jegyzőkönyv

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96-103 (20-21, 30-32, 25-25, 21-25)

Kecskemét, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T., Goda L., Lengye L.

Kecskemét: Sinik 18/12, Bouges 21/9, Ivkovics 5/3, Kucsera 5/3, Karahodzsics 12. Csere: Dramicanin 12/9, Lawrence 15, Wittmann 7, Tóth B. 1. Edző: Forray Gábor.

Falco: Pot 18/6, Pongó 3/3, Tanoh Dez 4, Tiby 8, Keller Á. 11. Csere: Perl 31/3, Barac 7, Verasztó 3/3, Krivacsevics –, Jordano 13/12, Kovács B. 5/3. Edző: Milos Konakov.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-2. 6. perc: 9-13. 9. perc: 18-17. 13. perc: 26-32. 16. perc: 35-43. 20. perc: 50-53. 24. perc: 61-60. 27. perc: 66-71. 30. perc: 75-78. 31. perc: 75-83. 34. perc: 88-85. 37. perc: 91-92. 39. perc: 96-100. Kipontozódott: –.