Körbefutották a Balatont

Három vasi futó is sikeresen teljesítette az Ultrabalaton futóversenyt.

Balról-jobbra: Babos Zsolt, Poór Péter, Bazsó Tibor

Forrás: Babos Blanka

A közelmúltban rendezték meg a 18. NN Ultrabalaton futóversenyt a Balaton körül, a versenyen több mint 25 ezer futó vett részt. Az első napon az egyéni indulók, a páros, három-, négy- és ötfős csapatok rajtoltak. A második és harmadik napon pedig a nagyobb létszámú csapatoké volt a Balaton – voltak, akik egyedül vágtak neki a 211 km-es távnak. A 262 egyéni indulóból 161 futónak sikerült körbeérnie a Balatonon. A leghamarabb Erős Tibor – 17 óra 35 perces idővel – ért célba. Vas vármegyéből hárman indultak el egyéni versenyzőként reggel Balatonfüredről, hogy 211 km-t fussanak. Mindhárom ultrafutó sikeresen körbeért. Közülük Bazsó Tibor volt a legeredményesebb, aki 24 órán belül, 23 óra 48 perces idővel ért célba. Ezzel az eredménnyel 36. lett. Poór Péter 25 óra 13 perces idővel 50. helyen ért célba, Babos Zsolt ideje 8 óra 40 perc volt, és ezzel a 102. helyen zárta a versenyt.